10 Populiariausių Naminių Gyvūnų

Maži naminiai augintiniai, pavyzdžiui, šeškai, yra labai populiarūs JAV.

Įprasta manyti, kad šunys ir katės yra labiausiai paplitę augintiniai. Ir iš tiesų šie gyvūnai sudaro gana nemažą dalį „Instagram“ naudojamų paskyrų – kasdien pritraukia tūkstančius sekėjų ir užima socialinės žiniasklaidos kanalus.

Nors pirmosios dvi vietos tarp populiariausių švelnių ir mielų gyvūnų aiškios, tačiau nustebsite sužinoję, kad populiarių naminių augintinių yra ir daugiau. Supažindinsime jus su kitais populiariais naminiais gyvūnais, neįskaitant kačių ir šunų.

Žuvys – populiariausiųjų sąrašo viršuje

Žuvys – trečias pagal populiarumą JAV augintinis (po kačių ir šunų). Beveik 12 proc. namų ūkių JAV augina žuveles. Šių augintinių šeimininkai sako, kad akvariumai su žuvimis padeda kurti namų jaukumą ir interjerą, o žuvų priežiūra – įdomus ir lengvas užsiėmimas.

Kai kurios žuvų rūšys yra itin populiarios. Pavyzdžiui, jūros žuvys yra mažiau paplitusios, nei gėlo vandens žuvys. Greičiausiai todėl, kad pastarųjų išlaikymo sumos būna daug mažesnės.

Paukščių populiarumas irgi nemažėjantis

6 proc. amerikiečių augina naminius paukščius, kuriuos ne tik įdomu stebėti, bet ir smagu pakalbinti. Viena populiariausių naminių paukščių rūšių – papūgos.

Triušiai – vieni iš populiariausių naminių augintinių

Pagal Amerikos veterinarijos tarnybos skelbiamus duomenis, triušiai užima antrą vietą populiariausių naminių augintinių sąraše (neįskaitant kačių ir šunų).

Naminiai paukščiai – irgi mėgstami

Naminiai paukščiai – vištos, kalakutai, antys, žąsys – populiarus pasirinkimas JAV. Jie netgi populiaresni už žiurkėnus ir jūrų kiaulytes. Statistika rodo, kad auginama daugiausia po kelis šiuos naminius paukščius.

Žiurkėnai – populiarus naminių augintinių variantas

Šie mažyliai – puikūs kompanjonai.

Remiantis 2012 metų duomenimis, JAV 887 iš 1000 gyventojų augina žiurkėnus. Todėl nenuostabu, kad šiuos naminius gyvūnėlius galima nusipirkti beveik visose JAV gyvūnų parduotuvėse.

Jūrų kiaulytės – taip pat gana populiarios

Jūrų kiaulytės yra šiek tiek mažiau populiarios, nei žiurkėnai. Tačiau pagrindinė priežastis, kodėl šie gyvūnai mėgstami – mažas jų dydis ir meilumas.

Šeškai – mėgstami naminiai augintiniai

Tai maži gyvūniukai, kuriuos, pagal 2012 metų statistikos duomenis, augina 334 iš 1000 JAV gyventojų. Veikiausiai, šeškai mėgstami dėl to, kad yra maži ir mieli, juos lengva įsigyti, nesunku prižiūrėti.

Vėžliai taip pat patenka į populiariausiųjų sąrašą

Vėžliai – tvirtas pasirinkimas. Ir jie yra vieni iš mėgstamiausių augintinių. Jie netgi populiaresni už gyvates ir driežus. Nepaisant jų kieto kiauto, dauguma žmonių mano, kad jie yra mieli ir nuoširdūs augintiniai.

Roplius ypač mėgsta jaunesni asmenys

Yra daugybė roplių rūšių, kurias galima auginti namuose. Apie 4 proc. JAV gyventojų roplius augina namuose. Kaip ir tie, kurie augina paukščius, roplių augintiniai teigia, kad su ropliais smagu bendrauti. Roplius auginti dažniau renkasi vyresni asmenys – tokių atvejų beveik 50 proc.

Arkliai – retesnis pasirinkimas dėl brangios jų priežiūros

Arklius auginti ir prižiūrėti tikrai nėra pigu, todėl tai nėra labai populiarus pasirinkimas. Vieno arklio priežiūros išlaidos gali siekti nuo 2500 iki 3500 eurų per metus. Dėl šios priežasties JAV gyventojai mano, kad geriau rinktis žuveles ar kitą, paprastesnį naminį augintinį.