CAMO „Marksman Pro“ įrankio, padedančio paslėpti lentų tvirtinimo detales, apžvalga

Prisipažinsime, iš pradžių nebuvome sužavėti galimybe slėpti grindų tvirtinimo detales. Nors šiuo metu siūloma išties puikių produktų, bet daugeliui net ir labai pažangių sistemų dar reikia papildomų investicijų – tvirtinimo detalių (spaustukų) ar papildomo darbo – visa tai neabejotinai užtrunka ilgiau, pareikalauja daugiau žinių ir padidina galutines išlaidas. Kuriant CAMO nematomą lentų tvirtinimo sistemą buvo laikomasi pažangios koncepcijos. Dėl šios priežasties naudojant CAMO „Marksman“ arba „Marksman Pro“ įrankius visus montavimo darbus atlikti labai paprasta. Trumpai tariant, toks lentų tvirtinimo būdas – kai medsraigčiai specialiu kampu nukreipiami išilgai lentos krašto – su paprastina visą procesą ir darbai atliekami žymiai greičiau.

CAMO „Marksman Pro“ paslėptų tvirtinimo detalių sistema

Atlikdami apžvalgą, mes išbandėme „Marksman“ ir „Marksman Pro“ įrankius – dirbome su jais, kad galėtume tinkamai įvertinti. Įvertinti grindų kokybę neatsižvelgiant į jų tvirtinimo detales reiškia tą patį, kaip vertinti ginklą be kulkų. Juk būtent tvirtinimo detalės viską sutvirtina ir užtikrina grindų stabilumą – „Marksman“ įrankiai padeda išlaikyti kampą stabilų, nes medsraigčiai įsriegiami reikiamu kampu ir reikiamu gyliu.

Įrankio kokybė

Tiek „Marksman Pro“, tiek „Marksman“ įrankiai yra efektyvūs bet kokiems grindų montavimo darbams, tačiau nedideliems, vienkartiniams darbams atlikti rekomenduotume standartinį „Marksman“ modelį. „Marksman Pro“ modelis yra žymiai patvaresnis ir patikimesnis. Nereikėtų galvoti, kad „Marksman“ yra netinkamas produktas – jis paprasčiausiai nepasižymi dideliu lankstumu, neturi metalinių įvorių ir patvaraus paviršiaus, dėl kurių „Marksman Pro“ tampa pasitikėjimą keliančia priemone, tinkama naudoti montuojant bet kokio modelio grindis.

„Marksman Pro“ įrankis veikia gana paprastai – jis leidžia sukurti reikiamą 5 mm tarpą tarp grindlenčių, nesvarbu, ar tai būtų impregnuotos, apdorotos, kompozicinės, kietmedžio ar PVC klojinių lentos. Taip pat galima įsigyti atskirai kojeles reguliuojančias tarpus tarp lentų 1mm; 1,6mm; 3,2mm. Tikslūs tarpai tarp lentų yra būtent tai, ko reikia norint paslėpti CAMO grindų tvirtinimo detales, sriegiant jas per lentos krašto briaunas, kurios visa tai paslepia sukurdamos vientisą grindų vaizdą – grindys atrodo lygios ir be jokių viršuje matomų tvirtinimo detalių. Nors tvirtinimo detalė įsriegiama į medieną, tačiau neišlenda per kraštus. Profesionalus įrankis turi įmontuotą fiksatorių, kuris veikia su CAMO antgaliu, kad detalė būtų įsriegta iki tikslaus gylio. „Marksman Pro“ įrankis yra metalinis, tačiau galima įsigyti ir standartinį „Marksman“ įrankį, pagamintą iš plastiko. Abiejų įrankių efektyvumas pasiteisino atliekant įvairius bandymus.

Vertinant iš mechaninės (veikimo) perspektyvos, įrankiai taip pat skiriasi. „Marksman“ įrankio jungtukas paleidžia paprastą spyruoklinį mechanizmą, kuris uždengia plastikinį tarpą, sugriebdamas medieną, kol rankinis jungtukas yra nuspaustas. Ir jungtukas, ir poveržlė yra pagaminti iš to paties plastiko. Tačiau „Marksman Pro“ įrankio priekinei poveržlei buvo panaudota sudėtingesnė spyruoklių sistema. Tai reiškia, kad naudojant jungtuką galima užfiksuoti įrankį ant grindlentės ir leisti įrankiui prisilaikyti prie lentos. Visos pastangos turi būti nukreiptos siekiant užtikrinti klojamų lentų tolygumą, o ne stengiantis tinkamai panaudoti įrankį. Pranašumu galima laikyti tai, kad „Marksman Pro“ modelio tarpiniai dantys yra pagaminti iš gryno metalo.

„Marksman Pro“ šone yra nykščiu reguliuojamas ratukas, leidžiantis pakoreguoti įrankį taip, kad jis puikiai atitiktų bet kokį naudojamų lentų plotį. Apačioje yra metalinės kojelės, kurios tiksliai pritvirtina įrankį prie lentos reikiamu aukščiu užtikrinant stabilumą viso proceso metu.

Įrankio naudojimas

Mes netikėjome, kad su vienu įrankiu galima visiškai paslėpti grindų tvirtinimo detales. Dabar galime pasakyti, kad naudojant „Marksman Pro“ įrankį remonto darbus pavyko atlikti įspūdingai. Nors per ilgą naudojimo laiką grindlentės šiek tiek susitraukė ir išlindo iš spaustuku sutvirtintos sistemos, tačiau pasitelkę „Marksman Pro“ įrankį mes tiesiog stumtelėjome lentą, įspraudėme medsraigčius iš abiejų pusių, kad lenta vėl būtų pritraukta į vietą ir tvirtai pritvirtinta. Tai išties puikus būdas išlaikyti tvarkingą lentų paviršius, kuriame nėra tvirtinimo detalių, vaizdą ir kartu sutvarkyti iššokusias lentas.

Įrankio naudojimas yra labai paprastas. Pateikiame pagrindinius žingsnius:
1. Pritvirtinkite lentą. Tai galite padaryti tiesiog padėdami lentą į jai skirtą vietą, pasinaudodami L formos gembe arba abiejų deriniu.

  1. Padėkite pirmąją lentą ir pastatykite „Marksman Pro“ reikiamoje vietoje, tuomet spauskite rankeną, kol ji sukibs su lenta. Atleiskite rankeną.
  2. Palaikykite tolygų slėgį, stipriai įsprauskite lentą, įsitikindami, kad ji yra visiškai tolygi per visą savo ilgį. Galite reguliuoti lentos priveržimo stiprumą, kad grindys atrodytų lygios.
  3. Įdėkite į „Marksman Pro“ du varžtus – po vieną kiekvienoje pusėje.
  4. Kai standartinis akumuliatorinis gręžtuvas yra nustatytas dideliu greičiu, varžtą įsukite į išorinį kraštą, stumkite lentą prie starterio, kad lenta tvirtai prisitvirtintų prie tarpinių dantų. Prireikus, viso tvirtinimo metu galima išlaikyti maksimalų grąžto greitį (nereikia papildomai priveržti medsraigčio, įrankis veikia pats).
  5. Nustokite gręžti, kai „Marksman Pro“ antgalis pasiekia medsraigtį.
  6. Įsukite kitą varžtą iš priešingos pusės.
  7. Pakartokite tai prie kiekvienos sijos ir dėkite kitą lentą.

Šios sistemos pranašumas – CAMO medsraigčiai lengvai išsisuka, todėl galima nesunkiai pakeisti net ir grindų viduryje esančią lentą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paimti įrankį, išimti nerūdijančio plieno tvirtinimo elementą ir dėti naują lentą. Paliktas tikslus tarpas ir į lentos kampą įsuktas medsraigtis leidžia tai padaryti labai nesunkiai.

Taip pat šį įrankį galima naudoti siekiant ištaisyti prieš kelerius metus pastatytų vaikų sūpynių klaidas. Rezultatas buvo puikus – įrankis gražiai pritraukė lentas į savo vietas ir užtikrino kokybišką rezultatą.

Tikrasis CAMO sistemos pranašumas – tvirtinimo detalės. Juk „Marksman Pro“ įrankis tas detales tiesiog tinkamai išrikiuoja. CAMO tvirtinimo elementai iš tikrųjų stulbina – galvutės yra mažos, panašios į apdailai skirtų varžtų galvutes, tačiau su specialiais žvaigždės formos antgaliais. Sriegis tęsiasi žemyn ir baigiasi nukirstu galu – tarsi specialiu įrankiu varžtai būtų atskirti per pusę. Tokie varžtai yra nesunkiai ištraukiami iš lentų. Nereikia jokio išankstinio gręžimo. Sunku patikėti tokiu sistemos veiksmingumu, tačiau tai buvo įrodyta 2011 m. tarptautinėje statybų parodoje. Tai, kaip buvo gręžiamos įvairiausios medžiagos, buvo nepaprastas ir gana įspūdingas reginys.

Tvirtinimo detalės išsiskiria gražiu dizainu. Yra maždaug trys atvirkštinių sriegių eilės, kurios iš tikrųjų pritvirtina lentą prie tvirtinimo elemento galvutės ir užtikrina, kad varžtas ilgainiui ne išlįstų, kai jis bus įsriegtas į medieną. Šie sriegiai yra plokštesni nei įprasti sriegiai, todėl ilgainiui, senstant medienai, nors ir atsilaisvina, bet neiškrenta. Varžtai pagaminti iš nerūdijančio plieno arba dengti specialiomis medžiagomis – abiem atvejais jie yra nerūdijantys.

Išvados ir rekomendacijos

Apskritai mums patiko naudoti CAMO grindų montavimui skirtą įrankį. Įrankį paprasta naudoti. Galima tiesiog paimti jį, specialų antgalį bei dėžę CAMO medsraigčių ir pradėti darbus. Su profesionaliais įrankiais darbus galima atlikti per rekordiškai trumpą laiką – bet kokios sudėties grindis (lentas) pritvirtinti prie sijų.  Kai šį įrankį išbando pradedantieji meistrai, rezultatas prilygsta profesionalų darbui. Mokytis naudoti šį įrankį neužtrunka, o lentos kiekvieną kartą būna puikiai išdėstytos. Dėl visų išvardytų priežasčių, tai – mėgstamiausia paslėptų tvirtinimo detalių sistema. Vertinant balais, duodame 10/10 ne tik dėl kokybės, bet ir dėl to, kad CAMO tvirtinimo detalės nekainuoja daugiau nei tradiciniai specialia medžiaga dengti varžtai – tai daugeliui prieinama sistema.