Garsiausi Lietuvos Tapytojai Pripažinti Pasaulyje

Lietuva, nors ir maža šalis, tačiau pasaulyje gerai žinoma savo kultūros ir meno veikėjais. Tiek anuomet, tiek šiais laikais Lietuvoje buvo ir yra daug talentingų žmonių, kurie savo talentu stebina visą pasaulį. Ne išimtis ir dailės sritis, t.y. Lietuva turėjo ir turi daug žymių tapytojų ir dailininkų, kurių darbai yra žinomi visame pasaulyje. Taigi, pateikiame jums keletą garsių tapytojų, kilusių iš Lietuvos.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

(1875 – 1911)

Tai buvo dailininkas, kompozitorius ir kultūros veikėjas. Jis yra laikomas vienu iš abstrakčiojo meno pradininkų Europoje ir vienas žymiausių simbolizmo tapytojų. Per savo gana trumpą gyvenimą jis sukūrė apie 400 muzikos kūrinių ir apie 300 paveikslų, taip pat daug literatūros kūrinių ir eilėraščių. Dauguma jo paveikslų yra saugomi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, esnačiame Kaune. Jo darbai padarė didelę įtaką šiuolaikinei Lietuvos kultūrai. Žymiausi paveikslai: “Rex”, “Pilis. Pasaka”.

Ruseckas Kanutas

(1800 – 1860)

Tai buvo tapytojas, o jo žinomiausi kūriniai: „Lietuvaitė su verbomis“, „Lietuvaitė pjovėja“ ir „Žvejė“. Gyveno ir mokėsi Lietuvoje, vėliau persikėlė studijuoti į Prancūziją, o po metų persikėlė į Romą. Gyvendamas Italijoje Ruseckas keliavo po visą šalį, tapydamas peizažus bei portretus.

“Ars” – avangardistinio meno grupė

„Ars“ buvo kolektyvinis meno kolektyvas, kurį 1932 m. sukūrė keturi Kauno dailės mokyklos absolventai: Antanas Gudaitis, Antanas Samuolis, Viktoras Vizgirda ir Juozas Mikėnas. Vėliau prisijungė ir daugiau narių. Jų kūrybą galima apibūdinti kaip naują ir šiuolaikišką lietuvių liaudies meno interpretaciją, su paryžietiško stiliaus užuomina. „Arsininkai“ atmetė pasenusius kanonus ir sukūrė meninę kalbą, kuri leistų nevaržomai ir laisvai reikšti šiuolaikinius žmogaus estetinius išgyvenimus, nuotaikas, pasaulėžiūrą.

Adomas Danusevičius

(g. 1984 m., Lietuvoje)

Tai yra žymus Lietuvos meno scenos menininkas. Danusevičius yra vienas iš nedaugelio Lietuvos menininkų, tapyboje taikančių stovyklinę estetiką, dekonstruojant tradiciškai vyrams priskiriamą vyriškumo ir veiklos vaizdinį. Ankstyvuosiuose paveiksluose Danusevičius ryškiomis, kontrastingomis spalvomis atskleidžia fragmentiškas ir supaprastintas fizinės vyriškos veiklos scenas. Naujausiuose jo darbuose transkultūriniai ir transistoriniai vyriškumo ir moteriškumo įvaizdžiai užsimena apie ciklišką ir hibridinį gyvenimo pobūdį bei energiją, kuri nuolat cirkuliuoja tarp materijos ir formos.

Izaokas Levitanas

(1860 – 1900)

Gimė ir dešimt metų gyveno Lietuvoje, o tada su šeima išvyko į Maskvą, kur mokėsi tapybos pas žymius to meto menininkus. Levitanas buvo puikus peizažistas, kuris tapė to meto Rusijos gamtą. Vėliau jis susipažino ir su Prancūzijos tapyba. Žymiausi darbai “Ties amžina ramybe”, “Žydinčios obelys”, “Volgos panorama”, “Upė”, “Ruduo”. Nepaisant to, kad Levitanas savo darbuose naudojo niūroką koloritą, tačiau jo paveikslų vaizdai užburia.