Kaip Jungti “Krokodilus”, Kad Užvesti Automobilį?

Gyvenime dažnai nutinka tokių situacijų, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalite užvesti savo automobilio. Dažniausia šios problemos priežastis – išsikrovęs automobilio akumuliatorius. Taip gali atsitikti, nes netyčia palikote įjungtas automobilio šviesas, salono apšvietimą ar garso aparatūrą. Jei automobilio akumuliatorius yra išsikrovęs, tada galite jį paleisti naudodami užvedimo laidus, dar kitaip vadinamais “krokodilais”. Tačiau jei dar gyvenime neteko jų naudoti, galbūt žiūrite į tuos spaustukus ir galvojate, kaip juos reikia tinkamai prijungti. Taigi, išsiaiškinkime šį svarbų aspektą.

Ką reikia žinoti apie “krokodilus”?

Norint užvesti automobilį naudojant “krokodilus”, jums reikia kelių pagrindinių dalykų, t.y. užvedimo laidų ir nešiojamo pakrauto akumuliatoriaus arba kito automobilio. Užvedimo kabeliai yra ilgi, stori ir izoliuoti laidai, kurie turi abiejuose galuose dantytus spaustukus. Šie segtukai vadinami “krokodilų” spaustukais, o ladai dažniausiai būna raudonos ir juodos spalvos: raudonas rodo teigiamą poliškumą, o juodas – neigiamą poliškumą. Šie kabeliai sujungia pakrautą akumuliatorių su išsikrovusiu automobilio akumuliatoriumi.

Ką reikia žinoti apie automobilio akumuliatorius?

Automobilių akumuliatoriai turi du polius, kurių vienas yra teigiamas poliškumas, o kitas – neigiamas. Kiekvienas poliškumas visada yra aiškiai pažymėtas ant akumuliatoriaus. Teigiamas polius paprastai yra didesnis iš dviejų gnybtų arba yra  pažymėtas „+“ ženklu, o neigiamas akumuliatoriaus polius paprastai yra pažymėtas „-“ ženklu. Laidų prijungimas prie teigiamo gnybto yra svarbus norint užbaigti grandinę ir tiekti maitinimą išsekusiam akumuliatoriui.

Kaip teisingai pajungti užvedimo laidus?

Automobilio paleidimas naudojant užvedimo laidus paprastai atliekamas iš kito automobilio, nors tai galima padaryti ir naudojant kitą akumuliatorių. Prieš jungdami laidus įsitikinkite, kad automobiliai yra išdėstyti tinkamu atstumu, kad užvedimo laidai galėtų pasiekti kiekvieną akumuliatoriaus gnybtą. Svarbu prisiminti, kad automobilis turi būti neužvestas. Dabar galite prijungti “krokodilus” tokiu eiliškumu:

  1. Raudono laido gnybtas prie išsikrovusio akumuliatoriaus teigiamo poliaus;
  2. Raudono laido gnybtas prie veikiančio akumuliatoriaus teigiamo poliaus;
  3. Juodo laido gnybtas prie išsikrovusio akumuliatoriaus neigiamo poliaus;
  4. Juodo laido gnybtas prie veikiančio akumuliatoriaus neigiamo poliaus.

Kaip teisingai atjungti užvedimo laidus?

Geriausia laidus jungti vienam žmogui, nes tai sumažina geros baterijos trumpojo jungimo tikimybę. Tada užveskite veikiančią transporto priemonę ir leiskite varikliui veikti kelias minutes, o vėliau pabandykite užvesti savo transporto priemonę. Jei jis neužsiveda, tada palaukite dar kelias minutes ir vėl pamėginkite iš naujo užvesti automobilį. Kai užvesite automobilį, atjunkite laidus atvirkštine tvarka:

  1. Juodo laido gnybtas nuo veikiančio akumuliatoriaus neigiamo poliaus;
  2. Juodo laido gnybtas nuo išsikrovusio akumuliatoriaus neigiamo poliaus;
  3. Raudono laido gnybtas nuo veikiančio akumuliatoriaus teigiamo poliaus;
  4. Raudono laido gnybtas nuo išsikrovusio akumuliatoriaus teigiamo poliaus.

Teisingas užvedimo laidų atjungimas nuo akumuliatorių sumažina tikimybę sugadinti veikiantį akumuliatorių. Atjungus “krokodilus” leiskite automobiliui važiuoti nesustojant bent 10 – 20 minučių, kad akumuliatorius pasikrautų.