Kaip Naudotis “TikTok”?

Turėdamas daugiau nei 500 milijonų aktyvių vartotojų per mėnesį, „TikTok“ konkuruoja su tokiomis platformomis kaip „Snapchat“ ir „Instagram“. Didžiausi prekių ženklai pradeda eksperimentuoti su „TikTok“ vaizdo įrašų rinkodaros galimybėmis, todėl geriausias būdas sužinoti daugiau apie programą, jos vartotojų bazę ir įtraukiančio turinio tipą – pradėti kurti savo įrašus asmeninėje ar verslo paskyroje. Jei esate rinkodaros specialistas, kuris niekada anksčiau nenaudojo nišinės socialinės platformos, „TikTok“ gali būti gana sunku naršyti. Tačiau nesijaudinkite, sudarėme trumpą vadovą, kaip juo naudotis, ir pateikiame sąrašo instrukcijas, kurios padės sukurti profilį, nufilmuoti pirmąjį vaizdo įrašą, pridėti specialiųjų efektų ir naudoti iššūkius ar duetus, kad bendrautumėte su kitais naudotojais.

Prisijungimas prie “TikTok”:

Atsisiųskite programėlę ir prisiregistruokite:

Eikite į „App Store“ arba „Google Play“ ir atsisiųskite „TikTok“. Kai ją atidarote, „TikTok“ labai lengva prisiregistruoti. Galite iš karto prisiregistruoti naudodami „Facebook“, „Gmail“ ar „Twitter“ arba pridėti standartinį vartotojo vardą ir slaptažodį, jei nenorite, kad kuri nors iš tų paskyrų būtų prijungta.

Nustatykite savo profilį:

Kai prisijungsite, būsite iškart nukreipti į vaizdo įrašų sklaidos kanalą. Pirmiausia palieskite apatiniame dešiniajame kampe esančią piktogramą, kuri atrodo kaip asmens kontūras, kad pamatytumėte ir redaguotumėte savo profilį. Tada bakstelėkite mygtuką “Redaguoti profilį” ir pasirinkite profilio nuotrauką arba vaizdo įrašą. Taip pat turėtumėte pridėti savo vartotojo vardą ir biografinę informaciją. Jei norite parodyti kitus savo socialinės žiniasklaidos profilius, tada su “TikTok” galite susieti savo “Youtube” ir “Instagram” puslapius. Jei esate verslas, tai gali būti naudingas būdas reklamuoti kitas vaizdines platformas.

Vaizdo įrašų paieška ir bendravimas su vartotojais:

Peržiūrėkite vaizdo įrašų tiekimą:

Dabar, kai nustatėte savo profilį, bakstelėkite atgal į pirmąjį skirtuką, kuriame rodomas vaizdo įrašų sklaidos kanalas, kuriame vaizdo įrašas yra pagrindinis turinys. Jei dar neturite sekėjų, programa atsiųs jums atsitiktinius populiarius vaizdo įrašus. Kai pradėsite stebėti ir bendrauti su daugiau žmonių, jūsų sklaidos kanalas taps labiau pritaikytas jūsų pomėgiams.

Spauskite patinka, komentuokite arba bendrinkite jums patinkančius vaizdo įrašus:

Radę patinkantį vaizdo įrašą galite paliesti širdelę, tokiu būdu parodysite, kad jis jums patinka, arba minties debesėlį, kad pakomentuotumėte. Norėdami bendrinti vaizdo įrašą, paspauskite po komentaro simboliu esantį rodyklės ženklą, kad pamatytumėte bendrinimo parinktis. Visi šie simboliai yra dešinėje vaizdo įrašo pusėje. Jei jums tikrai patinka vaizdo įrašas ir norite sužinoti, ar vartotojas turi daugiau įrašų, kurie jums patiks, braukite kairėn, kad perjungtumėte į jo profilį.

Ieškokite vaizdo įrašų:

Bakstelėkite antrą skirtuką arba didinamąjį stiklą, kad patektumėte į programos paieškos sritį. Šiame skirtuke galite ieškoti paskyrų ar vaizdo įrašų arba galite žiūrėti po paieškos juosta, kad pamatytumėte vaizdo įrašus pagal populiarias temas.

Stebėkite vartotojus naudodami vaizdo įrašus, paiešką ir „TikCode”:

Jei norite neatsilikti nuo puikaus vaizdo įrašų kūrėjo, galite jį stebėti paspausdami piktogramą, kurioje yra jo profilio nuotrauka ir pliuso ženklas virš vaizdo įrašo širdies mygtuko. Jei jau žinote „TikTok“ paskyrą arba asmenį, kurį norite stebėti, galite jo ieškoti paieškos juostoje ir paspausti filtrą „Vartotojai“. Juos taip pat galite rasti nuskaitę jų „TikCode“. Tai gali būti naudinga prekių ženklams arba žmonėms, norintiems reklamuoti savo “TikTok” kanalą kitose svetainėse arba fiziniame pasaulyje. Taip pat gali būti puiku, jei asmeniškai susidursite su draugu, kuris nori jus pridėti.

Norėdami rasti savo “TikCode”, eikite į savo profilį ir bakstelėkite piktogramą su keturiais kvadratais viršutiniame dešiniajame kampe. Norėdami nuskaityti kitą “TikCode”, eikite į paieškos skirtuką ir bakstelėkite kvadratinį nuskaitymo mygtuką šalia paieškos juostos. Kai atsidarys nuskaitymo ekranas, laikykite jį prie “TikCode”, kurį norite nuskaityti. Nuskaitymo procesas prasidės akimirksniu, todėl jums nereikės spausti jokių kitų mygtukų. Per kelias sekundes po sėkmingo nuskaitymo būsite nukreipti į to asmens profilį. Jei turite kodo ekrano kopiją, taip pat galite paspausti „Nuotraukos“ viršutiniame nuskaitymo puslapio kampe, kad įkeltumėte ir nuskaitytumėte kodą.

Kaip paskelbti įrašą „TikTok“:

Nustatykite savo kadrą ir išsirinkite specialiuosius efektus:

Bakstelėkite centrinį skirtuką, kad įjungtumėte fotoaparato režimą. Norėdami nukreipti fotoaparatą tinkama kryptimi, bakstelėkite apvertimo piktogramą viršutiniame dešiniajame kampe. Dešinėje ekrano pusėje taip pat matysite toliau nurodytų dalykų piktogramas:

 • Greitis: leidžia įrašyti vaizdo įrašą sulėtintą arba pagreitintą.
 • Grožis: AR filtras, galintis paslėpti dėmes ir išlyginti odą.
 • Filtrai: leidžia pakeisti fotoaparato spalvų filtrą.
 • Laikmatis: leidžia nustatyti automatinio įrašymo atgalinę atskaitą, jei norite filmuoti be rankų.
 • Blykstė: galite pasirinkti, ar įjungti, ar išjungti.
 • Muzika ir efektai: kameros ekrano viršuje, centre, taip pat matysite muzikos natas su užrašu „Pridėti garsą“. Bakstelėkite tai norėdami pasirinkti muzikinę perdangą arba garso efektą, su kuriuo norite dirbti. Kameros apačioje dešinėje taip pat matysite efektų piktogramą ir įkėlimo mygtuką kairėje – jei norite įrašyti vaizdo įrašus ne programoje. Kai paliesite mygtuką “Efektai”, pamatysite milžinišką AR filtrų ir kitų specialiųjų efektų, kurie gali pagerinti jūsų veidą ar aplinką, seriją. Čia taip pat galite pasirinkti vaizdo įrašo perdangos stiliaus filtrą. Juodoje juostoje po fotoaparatu galite nustatyti vaizdo įrašo laiko limitą arba bakstelėti “Photo Template”, kad sukurtumėte nuotraukų skaidrių demonstraciją, o ne vaizdo įrašą.

Įrašykite vaizdo įrašą:

Kai būsite pasiruošę, paspauskite ir palaikykite raudoną įrašymo mygtuką. Galite įrašyti vaizdo įrašą iš karto arba dalimis. Jei kiekviename vaizdo įraše norite sutalpinti skirtingus kadrus arba įrašyti jį dalimis, tiesiog palaikykite kiekvieno segmento įrašymo mygtuką, tada atleiskite, tada vėl paspauskite ir palaikykite, kai būsite pasiruošę kitam kadrui. Jei nenorite visą laiką laikyti įrašymo mygtuko, tada prieš įjungdami įrašymo režimą, naudokite laikmatį, kad suteiktumėte sau pakankamai laiko atremti telefoną ir pozuoti prieš jį, kol jis pradės automatiškai įrašyti.

Atlikite paskutinius pakeitimus ir pridėkite antraštę prie vaizdo įrašo:

Kai baigsite įrašyti vaizdo įrašą, vis tiek galėsite pridėti muzikinę perdangą, filtrus ir kitus pagrindinius specialiuosius efektus. Be to, vaizdo įrašo viršuje galite pridėti lipdukų ir teksto perdangų. Baigę paspauskite “Next” (“Toliau”), tada būsite nukreipti į puslapį, panašų į “Instagram” įrašų puslapį, kuriame galėsite pridėti antraštę, atitinkamas žymas su grotelėmis ir kitų asmenų paskyrų nuorodas. Taip pat galite nustatyti vaizdo įrašo privatumą, įjungti arba išjungti komentarus, leisti duetus ar reakcijas ir paliesti „Išsaugoti albume“, kad atsisiųstumėte jį į savo išmanųjį telefoną. Jei dar nesate pasiruošę skelbti, tiesiog paspauskite apačioje kairėje esantį mygtuką “Juodraščiai”, kad išsaugotumėte jį.

Duetas su kitais vartotojais:

Jei matote jums patinkantį muzikinį įrašą ir norite prisijungti prie tai padariusio asmens, „TikTok“ leidžia atsakyti „Duet“ vaizdo įrašu. Norėdami naudotis šia funkcija, suraskite vaizdo įrašą, su kuriuo norite žaisti duetu, paspauskite mygtuką “Bendrinti”, kad pamatytumėte bendrinimo parinktis, tada paspauskite parinktį „Duetas“ apatinėje eilutėje centre. Šalia vaizdo įrašo atsiras jūsų fotoaparato ekranas. Iš ten galite paspausti įrašą ir dainuoti kartu, šokti ar daryti ką tik norite pagal muziką. Jei paskelbiate įrašą ir nenorite, kad kas nors su jumis diskutuotų, prieš paskelbdami galite paliesti mygtuką „Duetai / Reaguoti išjungti“ savo puslapyje.

Dalyvavimas iššūkyje:

Kaip ir kitose socialinės žiniasklaidos platformose, retkarčiais pamatysite vaizdo įrašus su grotažymėmis „iššūkiams“. Iššūkis yra tada, kai vaizdo įrašo įrašas, įmonė ar asmuo skatina vartotojus nufilmuoti, kaip jie daro ką nors konkretaus. Tada dalyviai filmuoja save atliekantį veiksmą ir įrašo antraštėse pažymi iššūkio pavadinimą. Paprastai „TikTok“ iššūkio nugalėtojų nebūna, tačiau žymėjimas su grotelėmis gali padėti sulaukti daugiau stebėtojų ar peržiūrų, kai žmonės jus ras ieškodami žymos su grotelėmis.

Pateikiame kelis patarimus, kurie padės sukurti unikalius ir patrauklius įrašus:

 • Mėgaukitės specialiaisiais efektais, nes yra daugybė būdų, kaip padaryti savo vaizdo įrašą patrauklesniu, o „TikTok“ auditorija to ir tikisi, todėl žaiskite ir eksperimentuokite su jais.
 • Naudokite muziką, nes daugumos vaizdo įrašų platformos fone yra tam tikros rūšies dainos arba garso efektai.
 • Nufilmuokite kelis vaizdo įrašus su keliais kadrais, taip jausitės įdomiau ir aktyviau.
 • Nebijokite parodyti lengvesnės pusės ar humoro jausmo, nes žmonės ateina į šią platformą pramogauti.
 • Naudokite madingas grotažymes ir išbandykite iššūkio vaizdo įrašą, tada į savo įrašo antraštę įtraukite atitinkamas žymas su grotelėmis, kad jūsų vaizdo įrašas būtų rodomas žmonėms ieškant.
 • Pažiūrėkite, ką daro kiti prekių ženklai, nes jų paskelbti vaizdo įrašai gali įkvėpti idėjų jūsų strategijai.