Kaip nusimegzti apvalų šaliką (movą)?

Artėja ruduo, o tai reiškia, kad ir saulės šviesos bei šilumos bus gerokai mažiau. Tad paskutines vasaros dienas galima išnaudoti labai naudingai – pavyzdžiui, savarankiškai nusimegzti apvalų šaliką (movą), kuris tikrai apsaugos nuo rudeninės žvarbos. Ne tik laiką naudingai praleisite, bet ir būsite tikri, kad turėsite visiškai unikalų aksesuarą, kurio daugiau nerasite jokioje parduotuvėje.

Ko reikės?

Kad pasigamintumėte tokį šaliką, jums reikės siūlų, virbalų bei trupučio laiko. Šiam tikslui tiks įvairūs siūlai, tačiau bene geriausias pasirinkimas – aukštos kokybės vilnoniai siūlai. Virbalai gali būti mediniai arba metaliniai – tokie, kokius turite arba tokie, kuriais jums megzti patogiausia. Tiesa kalbant apie siūlų spalvas verta akcentuoti, kad  rinktis reikėtų tokios spalvos siūlus, kokio ir šaliko pageidaujate. Na, o, jei norite turėti margą (kelių spalvų šaliką), tokiu atveju paiimkite skirtingų spalvų siūlus bei juos sujunkite į vieną giją. Vidutinio dydžio šalikui pririeks maždaug 4 – 5 vilnonių siūlų kamuolių (po 100 g).

Na, o toliau jums tereikia atlikti tuos veiksmus, kuriuos matote nuotraukose:

[cz_gallery layout=”cz_grid_c2″ id=”cz_16708″ images=”100,101,102,103,104,105,106,107,108,109,110,111,112,113,114,115,116,117,118,119,120,121,122,123,124,125,126,127,128″]

Kokiu raštu megzti šaliką?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šis šalikas, kaip ir įprastas šalikas gali būti mezgamas įvairias raštais, todėl tik nuo jūsų pačių priklauso, ką pasirinksite. Kita vertus, nereikia pamiršti, kad bene pats geriausias pasirinkimas yra angliškas stulpelis. Tai – vienas nesudėtingiausių, o tuo pačiu ir greičiausių būdų numegzti šaliką (gali pakakti ir vos vienos dienos). Taip pat svarbu akcentuoti, kad šiuo raštu megztas šalikas atrodys ypač estetiškai.

Kokio ilgio šaliką megzti?

Verta pastebėti, kad šio  tipo šalikas neturi konkretaus ilgio – jis priklausys nuo jūsų pageidavimų. Tačiau taip pat  svarbu akcentuoti, kad kuo ilgesnis šalikas bus, tuo daugiau apsukimą aplink kaklą galėsite padaryti, ir, žinoma, tuo daugiau bus šilumos bei jaukumo. Kita vertus, būtina akcentuoti, kad dažniausias pasirenkamas 80 – 120 cm šaliko ilgis. Plotis taip pat gali būti toks, kokios jums norisi, tačiau dažniausiai pasirenkama tarp 30 – 40 cm.

Paskutinieji žingsniai

Na, o numezgus norimo ilgio šaliką, telieka sutvirtinti abu jo galus. Tai galima padaryti keliais būdais: tiesiog susiūti, naudojant stambią adatą ir storus siūlus arba tiesiog  naudodami vašelį, sunerti abu galus.

Kuo puošti šį šaliką?

Na, ir, žinoma, jei norisi papildomų dekoro elementų, tai jiems tikrai atsirastų vietos. Norimoje vietoje galite tiesiog adata ir siūlu prisiūti šiek tiek karoliukų arba iš likusių siūlų nunerti keletą gėlių bei jas pritvirtinti.