Kaip Rašyti Adresą Ant Voko?

Laiško gavėjas visada yra nurodomas voko priekinės pusės dešiniajame apatiniame kampe, o laiško siuntėjas turi būti nurodomas voko priekinės pusės kairiajame viršutiniame kampe. Itin svarbu teisingai užrašyti gavėjo adresą. Adrese turi būti nurodytas ne tik vardas, pavardė, gatvės pavadinimas ir namo numeris, bet ir pašto kodas, rajonas, jei tai kaimiška vietovė, bei aptarnaujančio pašto pavadinimas, jei toje vietoje nėra pašto skyriaus. Pateikiame jums keletą pavyzdžių, kaip turi būti teisingai rašomas adresas siunčiant laišką į savivaldybės centrą, į vietovę, kuri nėra savivaldybės centras, bei į kaimišką vietovę.

Adreso ant voko rašymo pavyzdžiai:

  • Jei siunčiate laišką į savivaldybės centrą:

Kai siunčiate laišką į savivaldybės centrą, ant voko turi būti nurodyta: gavėjo vardas / vardo raidė ir pavardė, tada gatvės pavadinimas, namo ir buto numeriai, o tarp jų dedamas brūkšnelis, tada pašto kodas ir miesto pavadinimas. Pavyzdžiui:

Vardeniui Pavardeniui arba V. Pavardeniui

Gėlių gatvė 12 – 3

20115 Telšiai

  • Jei siunčiate laišką ne į savivaldybės centrą:

Kai siunčiate laišką ne į vietovę, kuri nėra savivaldybės centras, tada ant voko turi būti nurodyta: gavėjo vardas / vardo raidė ir pavardė, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeriai, o tarp jų dedamas brūkšnelis, tada vietovė, pašto kodas ir būtinai savivaldybės pavadinimas. Pavyzdžiui:

Vardeniui Pavardeniui arba V. Pavardeniui

Taikos g. 8

Dusetos

32305 Zarasų raj. sav.

  • Jei siunčiate laišką į kaimišką vietovę, kurioje nėra pašto skyriaus:

Kai siunčiate laišką į kaimišką vietovę, kurioje nėra pašto skyriaus, tada ant voko turi būti nurodyta: gavėjo vardas / vardo raidė ir pavardė, gatvės pavadinimas ir namo numeris, jei tokie yra, tada vietovės pavadinimas, gavėją aptarnaujančio pašto pavadinimas, pašto kodas bei savivaldybės, kurioje yra vietovė, pavadinimas. Pavyzdžiui:

Vardeniui Pavardeniui arba V. Pavardeniui

Gėlių g. 8

Girsūdų k.

Daujėnų pšt.

39200 Pasvalio r. Sav.

  • Jei siunčiate laišką į užsienį:

Kai siunčiate laišką į užsienį, tada ant voko turi būti nurodyta: gavėjo vardas / vardo raidė ir pavardė, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeriai, o tarp jų dedamas brūkšnelis, arba tik namo numeris, tada pašto kodas ir vietovė, šalies pavadinimas. Svarbu: gavėjo šalies pavadinimą nurodykite anglų kalba. Pavyzdžiui:

Vardeniui Pavardeniui arba V. Pavardeniui

Sankt Annae Plads 11 

DK-1250 Copenhagen K 

DENMARK