Kaip Rašyti Universalų Motyvacinį Laišką?

Visada patariama suasmeninti savo motyvacinį laišką, atsižvelgiant į darbo pobūdį ir kandidatuojamą vietą. Vis dėlto yra situacijų, kai gali tikti ir universalus motyvacinis laiškas.

Motyvaciniai laiškai yra dokumentai, kuriuos asmenys teikia kartu su gyvenimo aprašymais, kai kreipiasi dėl darbo. Motyvaciniuose laiškuose pateikiama papildoma informacija apie asmens, kandidatuojančio į pareigas, patirtį ir suteikiama galimybė jam paaiškinti, kodėl esate idealus kandidatas pasirinktam darbui.

Net jei pareigoms, į kurias pretenduojate, nereikia motyvacinio laiško, jo pridėjimas prie gyvenimo aprašymo gali padaryti įspūdį vadovui ir padidinti jūsų galimybes būti pakviestam į darbo pokalbį.

Šiame straipsnyje aptarsime universalų motyvacinį laišką ir pateiksime motyvacinio laiško pavyzdžių.

Kas Yra Universalus Motyvacinis Laiškas?

Universaliuose motyvaciniuose laiškuose pateikiama apibendrinta informacija apie jūsų kvalifikaciją ir tinkamumą tam tikrom pareigom užimti.

Universalus motyvacinis laiškas yra priemonė, skirta pabrėžti pagrindinius gyvenimo aprašymo dalykus, aptarti jūsų išsilavinimą ir įgūdžius bei atskleisti savo turimą kvalifikaciją potencialiemss darbdaviams.

Motyvacinis laiškas neretai būna laikomas svarbiu gyvenimo aprašymo priedu, kurio paskirtis – atskleisti savo motyvaciją dirbti tam tikrą darbą ir pristatyti darbdaviui savo privalumus.

Universalus motyvacinis laiškas gali itin praversti tada, kai kandidatuojate į daugiau nei vieną darbo vietą..

Kaip Parašyti Universalų Motyvacinį Laišką?

Standartinis motyvacinis laiškas yra vieno puslapio ilgio ir jame trumpai aprašomas jūsų profesinis pasirengimas ir nurodoma, kodėl esate tinkamas dirbti pasirinktoje pozicijoje.

Į veiksmingą motyvacinį laišką visais atvejais turėtų būti įtraukti tam tikri struktūriniai elementai:

  1. Data ir kontaktinė informacija
  2. Tikslas ar pasisveikinimas
  3. Įžanginė pastraipa
  4. Dėstymo pastraipa ar geriau – kelios pastraipos
  5. Pabaiga
  6. Pasirašymas

Pradėkite nuo profesionalios antraštės

Laiško pradžioje nurodykite savo kontaktinę informaciją, datą ir gavėjo kontaktinę informaciją.

Rekomenduojama įtraukti savo el. pašto adresą ir telefono numerį. Jeigu turite, galite įtraukti nuorodą į savo internetinį profesionalų profilį.

Tinkamai pasisveikinkite

Jei galite, raskite asmens, kuriam nukreipiate savo motyvacinį laišką, vardą ir adresuokite motyvacinį laišką būtent jam. Net jei laiškas yra abstraktus, konkretus adresatas rodo dėmesį detalėms ir atsakingumą.

Pradėkite nuo oficialaus pasveikinimo, pavyzdžiui, Gerbiamas Linai Linaiti ir pan.

Naudokite taiklias įvadinės laiško dalies (pastraipos) strategijas.

Laiško pradžioje parodykite savo entuziazmą ir domėjimąsi įmone, kurioje norite dirbti. Gal jus žavi įmonės prekės ženklas arba naudojate jų produktus ar paslaugas – pasakykite tai. Darbdaviai vertina entuziazmą, nes tai dažnai reiškia motyvuotus ir sėkmingus darbuotojus.

Taip pat laiško pradžioje galite paminėti, jei į šį darbą jus nukreipė buvęs kolega. Tai patraukia vadovo dėmesį, nes jis veikiausiai norės sužinoti, kodėl pažįstamas asmuo rekomendavo jus šiam darbui. Keli patarimai, kaip galite tai padaryti taktiškai: nenaudokite stilistiškai stiprių žodžių, tokių kaip „didžiausias“ arba „geriausias“, parodykite dėkingumą, neišsiplėskite šia tema.

Rekomenduojama sukurti unikalų motyvacinio laiško įvadą, kuris pritrauktų darbdavio dėmesį – nurodykite asmenybės bruožus, išreikškite savo norą dirbti ir aistrą darbui, paminėkite svarbiausius savo karjeros akcentus.

Pavyzdžiai:

1 variantas: išreikškite palankumą įmonei

Visą gyvenimą svajojau tapti „Disney“ personažų kūrėju, todėl labai džiaugiuosi galėdamas pretenduoti į šias pareigas.

2 variantas: išryškinkite savo laimėjimus

Esu įsitikinęs, kad maži dalykai yra didelių pradžia. Savo buvusį bosą įtikinau šios minties patikimumu ir mažų detalių svarba.

Jūsų įmonė ieško buhalterio, kuris nepraleis mažų dalykų pro akis, manau, kad esu tobulas kandidatas į šias pareigas.

3 variantas: išreikškite aistrą savo darbui

Džiaugiuosi, kad galiu pretenduoti į socialinės žiniasklaidos poziciją Jūsų įmonėje.

Aš esu ta, kurią žmonės vadina online asmeniu, negalinčiu išgyventi be interneto. Mano galia slypi mano atsidavime darbui – gebu pritraukti didelius sekėjų srautus ir domėtis įmonės socialinės žiniasklaidos kanalais. Norėčiau tai daryti ir su jūsų prekės ženklu.

Apibendrinkite savo karjerą / profesinę patirtį

Dabar atėjo laikas pristatyti savo argumentus, kodėl esate tinkamas pareigoms. Motyvaciniame laiške turėtų būti nurodyti jūsų pasiekimai ir profesinė patirtis. Įtraukite informaciją apie įgūdžius, kuriuos įgijote darbe, taip pat apie svarbiausius pasiekimus ar laimėjimus.

Dviejose ar trijose pastraipose plačiau aprašykite savo profesinę patirtį (pateikite platesnę gyvenimo aprašymo informaciją). Svarbu susieti tai, kaip jūs kūrėte realią verslo vertę per ankstesnę patirtį ir tai, kaip jūs tai galite pritaikyti užimdami naują poziciją.

Pasinaudokite keliais patarimais pristatydamas savo karjerą ir profesinę patirtį:

  • Būkite drąsus, bet nesigirkite: stiprus motyvacinis laiškas atskleidžia asmens pasitikėjimą. Jei sugebate įrodyti (pavyzdžiui, kad esate geriausias kandidatas į šį darbą), pateikite šiuos įrodymus.
  • Būkite sąžiningas ir nepagražinkite realios situacijos: nemeluokite apie savo patirtį ir pasiekimus. Išaiškėjus tiesai galite susigadinti savo karjerą.
  • Nepateikite nereikšmingos informacijos: Jūsų motyvacinis laiškas turėtų būti pritaikytas darbui ir įmonei, į kurią pretenduojate. Motyvacinis laiškas turėtų sietis su darbo skelbimu, akcentuojant jūsų atitiktį darbdavio nurodytiems įgūdžiams ir kvalifikacijai.

Kitaip tariant, profesionaliai save pareklamuokite darbdaviui. Išsamiai aprašykite, kodėl esate tinkamas kandidatas siūlomai darbo vietai, akcentuokite savo išsilavinimą, praktinę patirtį ir kitus ypatumus, kurie buvo numatyti darbdavio skelbiamoje darbuotojo paieškoje.

Išryškinkite savo asmenines savybes

Kalbėkite apie tai, kodėl jums tinka šis darbas, o ne kodėl norite darbo. Jei keičiate karjerą, trumpai paaiškinkite, kodėl.

Aptarkite savo motyvaciją ir norą dirbti, pabrėžkite tikslines savybes, susijusias su nauja pareigybe.

Tinkamai padėkokite

Padėkokite asmeniui, kuriam buvo adresuotas laiškas, už skirtą laiką ir akcentuokite, kodėl jie turėtų jus samdyti. Laiško pabaiga turi būti glausta ir pakartoti jūsų stipriąsias puses bei paprašyti / paraginti vadovą susisiekti su jumis. Būkite mandagus ir pasitikintis savimi.

Taip pat galite išreikšti susidomėjimą tolesniais įdarbinimo proceso etapais.

Galiausiai – pasirašykite vardu, pavarde ir parašu.

Trumpas Motyvacinio Laiško Pristatymas

Toliau matysite pagrindines motyvacinio laiško struktūrines dalis ir sužinosite, kas kiekvienoje iš jų turėtų būti pristatoma.

Pagrindiniai Sėkmingo Motyvacinio Laiško Elementai

Motyvacinis laiškas dažnai būna pirmas dalykas, kurį darbdaviai mato peržiūrėdami jūsų kandidatūrą.

Norint atkreipti darbdavio dėmesį ir įtikinti jį apsvarstyti jūsų kandidatūrą, motyvaciniame laiške turi būti aiškiai išdėstyti keli pagrindiniai elementai.

Kadangi vadovai ar asmenys, atsakingi už personalo atranką ir formavimą, dažnai peržiūri nemažai prašymų dėl darbo, jie ieško konkretaus turinio motyvaciniuose laiškuose, kuris jiems tiksliausiai atskleistų apie kandidatą ir jo atitiktį profesiniams lūkesčiams.

Tad pagrindiniai sėkmingo motyvacinio elementai:

  1. Būkite pozityvūs ir atskleiskite tai savo motyvaciniame laiške
  2. Rašykite aiškiai, konkrečiai ir glaustai (neišsiplėskite per daug, neteikite šalutinės ar perteklinės informacijos)
  3. Per dažnai laiške nevartokite įvardžių „aš“, „man“.
  4. Pateikite pagrįstas savo asmenines savybes.
  5. Rašykite taisyklingai. Parašę laišką kelis kartu jį perskaitykite, kad nebūtų gramatinių klaidų.
  6. Atkreipkite dėmesį į laiško vizualinį pateikimą – šriftą, lygiuotę, bendrą struktūrinę tvarką.
  7. Būkite originalūs ir nesinaudokite kitų parašytais motyvaciniais laiškais.

Beje, į motyvacinį laišką galite įtraukti savo laimėjimus, pasiekimus, gautus pagyrimus:

  • Profesinius pasiekimus: ar viršijote gamybos, pardavimo, pajamų, pelno, klientų pasitenkinimo ar verslo tikslus bei lūkesčius?
  • Profesionalus pagyrimas: ar sulaukėte komplimentų iš vadovybės ar kolegų už savo darbą?
  • Profesiniai apdovanojimai: ar esate gavę apdovanojimų už savo darbą?

Kaip Rašyti Motyvacinį Laišką Tik Pradedant Savo Karjerą?

Jei tik pradedate savo karjerą ir turite mažai darbo patirties arba jos neturite visai, gali būti sunku parašyti motyvacinį laišką. Darbdaviai tai supranta, todėl motyvaciniame laiške akcentuokite kitas savo savybes, tokias kaip:

  • Akademiniai (ir kiti) pasiekimai: ar turite išsilavinimą (bakalauro, magistro ar daktaro laipsnį?) Ar mokslus baigėte su pagyrimu? Ar gavote stipendiją?
  • Papildoma veikla / praktika: ar dirbote ne visą darbo dieną, ar dalyvavote savanorystės, savivaldos ar kitose veiklose? Ar turite kokių nors pomėgių, ypač susijusių su darbu?
  • Savimotyvacija ir tikslų nustatymas: kokie yra jūsų trumpalaikiai ir ilgalaikiai tikslai, kaip darbas, į kurį pretenduojate, dera su jais?

Atminkite, kad bet kokia jūsų pateikta informacija turėtų būti susijusi su darbu, į kurį pretenduojate. Pavyzdžiui, jūsų teatro klubo patirtis neturės jokios reikšmės apskaitos darbui.

Baigę Rašyti Motyvacinį Laišką Užduokite Sau Kontrolinius Klausimus

Ar naudojau teisingą motyvacinio laiško formatavimą?

Profesionalaus motyvacinio laiško apimtis yra apie 350 žodžių, t. y. vienas A4 formato puslapis.

Šriftas – Times New Roman (geriausia), šrifto dydis – ne mažesnis nei 12. Lapo paraštės: viršuje – 2 cm, apačioje – 2 cm, dešinėje – 3 cm, kairėje – 1,5 cm.

Ar pašalinau nereikalingą informaciją?

Dėl perteklinės ir darbui neaktualios informacijos motyvacinis laiškas tampa neprofesionalus. Ištrinkite bet kurį iš šių elementų:

  • Asmeninė informacija, tokia kaip šeima, religija, lytis ar lytinė orientacija
  • Informacija apie atlyginimus, pavyzdžiui, buvęs atlyginimas ar būsimi atlyginimo lūkesčiai
  • Klausimai ir užklausos apie įmonės siektiną naudą.

Ar mano motyvaciniame laiške nėra klaidų?

Labai svarbu, kad laiškas būtų parašytas ne tik taisyklingai (gramatiškai, stilistiškai), bet ir nebūtų faktinių klaidų.