Kaip stiprinti imunitetą? 9 naudingi patarimai
Ko gero, nereikia ir sakyti, kodėl verta stiprinti imunitetą. Jei jį stiprinsite, tai būsite gerokai, sveikesni ir sumažinsite įvairių ligų tikimybę, o, jeigu ir susirgsite, tai kur kas lengviau ir greičiau pasveiksite. Be to, būsite kur kas žvalesnis, energingesni, greičiau įveiksite tiek fizines, tiek protines užduotis. Taigi, stiprinti imunitetą iš tiesų verta, o mes jums siūlome sužinoti net 9 būdus, kaip tai padaryti.
- Pakankamai miegokite
Jei manote, kad imuniteto stiprinimas yra sunki ir sudėtinga užduotis, jūs tikrai klystate – pasirodo, imunitetą stiprinti gali būti lengva, aprasta bei malonu. Viskas todėl, kad imunitetas stiprinamas tiesiog miegant. Tiesa, norint užtikrinti, kad miego metu imunitetas iš tiesų stiprėtų, jums teks skirti pakankamai laiko. Pavyzdžiui, jei esate 30 – 60 metų asmuo, miegui turėtumėte skirti 7 – 8 valandas per parą; jei jūsų amžius iki 30 metų, miegui skirkite ne mažiau kaip 8 ar 9 valandas. Na, o vyresniems nei 60 metų žmonėms, patartina miegoti maždaug 6 valandas. Taigi, to tikrai pakaks, kad sustiprintumėte imunitetą.
- Valgykite daugiau augalinio maisto
Visuose auliniuose produktuose – vaisiuose, daržovėse, grūduose, uogose, jūros dumbliuose yra gaus vitaminų, mineralų bei mikroelementų, kurie stiprina imunitetą. Atsižvelgiant į tai, kad augalini maisto įvairovė yra labai didelė, tikrai rasite sau tinkamus produktus. Atminkite, kad augalinis maistas turėtų sudaryti maždaug 70 proc. viso jūsų maisto raciono.
- Valgykite daugiau gerųjų riebalų
Jūsų organizmui labai naudingi yra ir gerieji riebalai – jose esančios Omega rūgštys natūraliai stiprina imunitetą. Tad į savo racioną įtraukite lašišą, riešutus, avokadą, augalinius aliejus.
- Vartokite daugiau fermentuoto maisto arba vartokite maisto papildus su probiotinėmis kultūromis
Gerosios bakterijos taip pat labai svarbios jūsų organizmui. Jos ne tik stiprina imunitetą, bet pašalina toksinus iš organizmo. Tad, kad jų gautumėte pakankamai, vartokite daugiau (bent tris kartus per savaitę), fermentuotų gaminių arba vartokite maisto papildus su probiotinėmis kultūromis.
- Pirmenybę teikite produktams, kuriuose nėra pridėtinio cukraus
Dideli kiekiai cukraus ne tik nepadės sustiprinti jūsų imuniteto, bet ir atvirkščiai – pridarys nemažai žalos. Jei vartosite per daug cukraus, galite susirgti cukriniu diabetu, o pastarasis gali tapti širdies ar kraujagyslių negalavimų priežastimi. Statistika rodo, kad daugiau nei pusė įvairių šalių gyventojų suvartoja per daug cukraus. Tad pats metas pradėti kontroliuoti suvartojamo cukraus kiekį. Nenusižengti taisyklėms bus kur kas paprasčiau, jei rinksitės maisto gaminius, kuriuose nėra pridėtinio cukraus.
- Saikingai mankštinkitės
Venkite ilgų (pusantros valandos) treniruočių kelis kartus per savaitę – tai ne tik nesustiprins jūsų imuniteto, bet ir gali nualinti organizmą (jei pratimus atliksite netinkamai). Vis dėlto, neilga mankšta, pavyzdžiui, 15 – 20 minučių kiekvieną dieną, tikrai jus sustiprins ir privers jaustis žvaliau.
- Gerkite pakankamai vandens
Reikiamas kiekis aukštos kokybės vandens kiekvieną dieną, taip pat sustiprins jūsų imunitetą, padailins kūno linijas, oda taps lygesnė bei skaistesnė, greičiau pasišalins toksinai.
- Išmokite suvaldyti stresą
Jei reikėtų išvardinti neigiamus streso padarinius, tai jų būtų tiek daug, kad vos tik susipažinę su sąrašu suprastumėte – stresas apskritai yra vienas didžiausių jūsų priešų. Atminkite, kad stresas gali sukelti širdies ligas, susilpninti jūsų nervų sistemą; sukelti nemigą bei pakenkti imunitetui. Taigi, jums tiesiog būtina gebėti suvaldyti stresą. To galite išmokti lankydami specialius kursus arba žiūrėdami mokomuosius filmukus.
- Įsitikinkite, kad jūsų organizmui netrūksta šių medžiagų
Jei norite būti tikri, kad jūsų imunitetas bus stiprus, turite pasirūpinti, kad jūsų organizmui netrūktų ir tam tikrų medžiagų, tokių, kaip vitaminas C, vitaminas D, cinkas. Jei numanote, kad jūsų organizmui jų trūksta, vartokite papildomai. Šios medžiagos ne tik sustiprins jūsų imunitetą, bet ir turės teigiamą papildomą poveikį: štai, pavyzdžiui, vitaminas C suteiks odai skaistumo; vitaminas D – žvalumo bei energijos, o cinkas stiprins nagus.