Kiek Kainuoja Įsirengti Židinį? Nuo Ko Priklauso Židinio Kaina?

Židinio įrengimas namuose suteikia jaukumo ir šilumos pojūtį, o pasišildyti prie židinio ugnies žvarbiais orais greičiausiai neatsisakytų nei jaunas, nei senas. Tačiau dažną gąsdina tai, kad norint įsirengti židinį, nežinoma nuo ko pradėti, kiek tai kainuos ir pan. Geriausia pradėti židinį statyti dar įrenginėjant namą, nes jei namas jau įrengtas, tada židinio įrengimo kaina gali kiek padidėti. Židinį sudaro kelios dalys, t.y. židinio kapsulė, dūmtraukis, medžiagos montavimui ir apdailai. Apskritai židinio kaina priklauso nuo kelių veiksnių, t.y. židinio kapsulės pasirinkimo, židinio apdailos medžiagų ir montavimo kainos, statybinių bei izoliacinių medžiagų pasirinkimo ir jų kainos, transporto išlaidų. Taip pat kainą įtakoja ir dūmtraukis, t.y. židinio pajungimas iki jo, nerūdijančio plieno skardos įdėklo montavimas. Trumpai tariant, kaina priklauso nuo kliento poreikių.

Židinio įrengimo kaina priklauso nuo:

  • Židinio kapsulės pasirinkimo. Tai yra greičiausiai daugiausiai kainuojanti židinio dalis, kurios kaina priklauso taip pat nuo daugelio veiksnių, pvz., gamybos technikos, medžiagų, kokybės ir prekės ženklo. Židinio kapsulė dažniausiai pasirenkama pagal namų interjerą, todėl atsižvelgiant į židinio dizainą ir kaina gali skirtis. Geriausia židinį pradėti įrenginėti tik pradėjus statyti namą, nes po to gali prisidėti papildomos išlaidos, pvz., apdailos ardymo ir atnaujinimo, papildomo dūmtraukio įrengimo ir pan.
  • Kamino specifikacijų. Kaminas gali būti mūrijamas, gali būti plieninis arba jei kaminas jau yra, gali būti, kad reikia montuoti kamino įdėklą, kad būtų galima pajungti židinį. Kamino kaina priklauso nuo jo medžiagos, gamybos ir montavimo būdo ir, žinoma, darbų atlikimo.
  • Židinio apdailos. Židinio apdailos kaina taip pat gali svyruoti dėl pasirinktų apdailos medžiagų, namų interjero ir medžiagų kokybės. Į židinio apdailą įeina plokštės, klijai, dažai ir daug kitų medžiagų, o jų kainos yra įvairios. Priklausomai nuo kliento skonio židinio apdaila gali būti tiek minimalistinė, tada kaina bus mažesnė, tiek prabangesnė, pvz., su įvairaus akmens, tokio kaip marmuras apdaila, tačiau kaina gali išaugti.
  • Oro padavimo židinio kapsulei. Visi žinome, kad degimo procesui yra reikalingas oras. Oro padavimas turi būti atvedamas iš lauko, pvz., gali būti vedamas po žeme, padarant skylę namo pamate, tačiau tai padaryti reikia jau statant namą. Jeigu šiam žingsniui jau yra per vėlu arba tokio būdo tiesiog nenorite, tada reikia kamino su ventiliacija, t.y. oro padavimu iš lauko. Jei namuose yra įrengtas dar vienas šilumos šaltinis, tada židiniui reikės atskiro kamino. Taigi, nuo šių veiksnių taip pat priklauso galutinė židinio kaina.
  • Saugumo užtikrinimo. Saugumui užtikrinti yra reikalingas nedegus grindų paviršius aplink židinio kapsulę, o tai gali kainuoti papildomai. Jeigu patalpoje, kurioje bus montuojamas židinys, grindys jau yra nedegios, pvz., plytelės, tada nepatirsite papildomų išlaidų. Jeigu patalpoje grindys yra medinės, parketlentės ar kitokio tipo degus grindų paviršius, tada aplink sumontuotą židinio kapsulę reikės įrengti nedegaus paviršiaus grindis, o tai kainuos papildomai. Taip pat, jei židinys yra atviras, bus reikalingas grūdintas stiklas arba metalinė plokštė, kuri apsaugos nuo ugnies.
  • Židinio ilgaamžiškumo. Jei jums svarbus židinio ilgaamžiškumas ir nenorite patirti išlaidų dėl jo remonto, reikia rinktis kokybišką židinio kapsulę, kuri greičiausiai kainuos brangiau. Pirkdami pigesnę židinio kapsulę sutaupysite tik pradžioje, tačiau vėliau tos pigios kapsulės gedimas ir apdailos ardymas gali ženkliai padidinti išlaidas.