KOKIUS RENGINIUS ORGANIZUOJA LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGA?

Literatūrinius renginius Lietuvoje rengia ne tik bibliotekos, bet ir Lietuvos rašytojų sąjunga (LRS) su savo skyriais šalies didmiesčiuose. Renginių metu pristatomi įvairius apdovanojimus pelnę rašytojai bei naujausios knygos. Apie literatūrinius renginius informaciją irgi informuoja Pickvibe internetinė platforma.

Ką LRS organizuoja 2024 metų sausio 31 dieną?

Vilniuje Rašytojų klube šių metų sausio 31 dieną bus įteikta Vaižganto premija. Renginio pradžia 18.00 val. Jame dalyvaus šios premijos laureatės Aistė Kučinskienė ir Jurgita Žana Raškevičiūtė. Iškilmėse taip pat dalyvaus LRS pirmininkė rašytoja Birutė Jonuškaitė, poetai Antanas A. Jonynas ir Antanas Šimkus, prozininkė, eseistė Danutė Kalinauskaitė, Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Kokią viešnią iš Latvijos LRS pakvietė atvykti į Vilniaus „Knygų mugę“?

Į 2024 metais Vilniuje vyksiančią „Knygų mugę“ yra pakviesta atvykti ir susitikti su skaitytojais garsi Latvijos rašytoja Inga Abelė. Lietuvoje, pradedant 2007 metais, jau yra išleisti trys jos romanai. Pirmasis romanas „Ugnis nepabudins“ (2007 m., leidykla „Versus Aureus“, vertėja Veronika Adomonytė), antrasis – „Žilvičių smūtkelis“ (2016 m. leidykla „Eglė“, vertėjas Edmundas Untulis) ir trečiasis – „Potvynis“ (2023 m., LRS leidykla, vertėjas Jurgis Banevičius).

Visos išvardintos I. Abelės knygos yra sulaukę itin didelio skaitytojų dėmesio šalies bibliotekose. Manoma, jog jos knygų leidyba susidomės ir daugiau Lietuvos leidyklų.

Kokį tarptautinį renginį sumanė ir organizavo LRS Klaipėdos skyriaus rašytojai?

Jau  keletą metų iš eilės LRS Klaipėdos skyriaus rašytojai dalyvauja bendruose poezijos skaitymuose su Latvijos rašytojų sąjungos Liepojos skyriaus kolegomis. Skaitymai vykdavo ne tik uostamiestyje, bet ir Skuode. O 2023 metų antroje pusėje klaipėdiškiai sumanė rudenį surengti novelės vakarą – konkursą, kuriame pakvietė dalyvauti ir kolegas liepojiškius. Pastarieji iš anksto pateikė konkursui savo noveles, kurias konkurso organizatoriai išvertė į lietuvių kalbą.

Pats novelės konkursas įvyko lapkričio 23 dieną I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje. Kadangi renginys pavyko, nutarta jį pakartoti ir 2024 metais. O Liepojos rašytojai savo ruožtu šių metų pradžioje irgi surengė analogišką konkursą, kuriame dalyvavo klaipėdiškiai.