Miegant prakaituoja galva

Atrodytų, vienintelis dalykas, kuris galėtų nutikti miegant, yra geras ir kokybiškas poilsis. Tačiau realybė – visai kitokia: praktika rodo, kad daugybė žmonių miegodami susiduria su įvairiomis problemomis. Viena iš jų yra galvos prakaitavimas miego metu. Įdomu tai, kad tokia problema gali kilti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Vienos iš jų gali būti visiškai nepavojingos bei ypač lengvai pašalinamos, tačiau netrūksta ir kitų aplinkybių, galinčių pranašauti netgi apie rimtas ligas. Tad dėl kokių priežasčių galima susidurti su galvos prakaitavimu miego metu ir kaip išvengti, išvardinsime jau netrukus.

Per aukšta kambario temperatūra

Jei miegant prakaituoja galva, gali būti, jog taip nutiko dėl labai paprastos priežasties – kambaryje yra tiesiog per aukšta temperatūra. Nepamirškite, jog sveikatos specialistai teigia, kad geriausiai išsimiegama kambaryje, kuriame temperatūra siekia vos 16 – 18 laipsnių. Taigi šildymo/vėdinimo procesus turėtumėte reguliuoti tai, kad būtų palaikyta būtent kambario temperatūra.

Kambaryje tiesiog per tvanku ir drėgna

Galva prakaituoti miegant gali ir dėlto, kad kambarys tiesiog per drėgnas ir tvankus. Nepamirškite kiekvieną vakarą prieš eidami miegoti atverti langus bent 15 – 20 minučių (bus dar geriau, jei apskritai miegosite prie atviro lango), o taip pat – palaikykite 50 proc. santykinę oro drėgmę. Tokiu atveju bus sudarytas palankus mikroklimatas miegui.

Netinkama pagalvė

Jei pasirinkote sintetinę pagalvę bei sintetinį jos užvalkalą, taip pat galite susidurti su  šia problema. Taigi, bus geriausia, jei rinksitės tik tai, kas natūralu: plunksnas, liną, medvilnę, vilną ir t.t.

Stresas

Jei dieną patyrėte labai daug streso, naktį galite susidurti su galvos prakaitavimu. Susidurti su šiuo reiškiniu tikimybė bus gerokai mažesnė, jeigu vakare išgersite raminamosios žolelių arbatos, o dar geriau – išmoksite suvaldyti stresą.

Vėžys

Vis dėlto, naktinis prakaitavimas gali reikšti ir kur kas liūdnesnes pasekmes, o ne tai, kad miegui pasirinkote netinkamą pagalvę. Naktinis prakaitavimas gali byloti ir apie tai, kad sergate tam tikrų rūšių vėžiu, pavyzdžiui, leukemija. Tiesa, tokiu atveju, naktinis prakaitavimas turėtų būti lydimas  simptomų, tokių kaip svorio netekimas, nuolatinis nuovargis, apetito stoka,  be jokios priežasties atsirandančios mėlynės ant kūno, skausmas krūtinės ar pilvo srityse ir t.t.

Neurologiniai sutrikimai

Neurologiniai sutrikimai – ne tokie jau ir reti, kaip mums norėtųsi. Juos lydi įvairūs simptomai, o vienas iš jų yra ir naktinis prakaitavimas. Tad, jei be prakaitavimo, susiduriate ir su širdies ritmo sutrikimais, skausmu rankų ar širdies plote, dusinimu, vertėtų neignoruoti šių ženklų bei kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreiptų jus pas neurologijos specialistą.

Bakterinės kilmės infekcijos

Naktinis galvos prakaitavimas gali atsirasti ir dėl bakterinės kilmės infekcijų, pavyzdžiui, dėl tuberkuliozės. Paprastai tokiu atveju pastebimi ir kiti simptomai – dusinimas, oro trūkumas ramybės būsenoje, apsunkintas kvėpavimas. Jei pastebite šiuos ženklus, taip pat turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, kuris galėtų jus nukreipti pas atitinkamą specialistą.

Hormoniniai sutrikimai

Kartais naktinis galvos bei kitų kūno vietų prakaitavimas gali lydėti ir dėl hormonų sistemos sutrikimų. Jei be naktinio galvos prakaitavimo pastebite ir tokius požymius, kaip rankų ar visų kūno drebulį, jus krečia šaltis arba karštis, nors kambario temperatūra yra normali, tokiu atveju jums iš tiesų pravartu apsilankyti pas endokrinologą.

Miego apnėja

Galvos prakaitavimas miego metu gali reikšti ir miego apnėją. Tad  jei be prakaitavimo susiduriate ir su kvėpavimo sutrikimais, būtina kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreiptų pas tinkamą specialistą.

Vartojate jums netinkančius vaistus

Jei pastebėjote, kad galvos prakaitavimas jus pradėjo varginti po to, kai gydytojas jums paskyrė vartoti vaistus, gydančius širdies ir kraujagyslių ligas; cukrinį diabetą, turėtumėte grįžti pas gydytoją ir paprašyti, kad jis dar kartą įvertintų, ar šie vaistai jums iš tiesų tinka.

Gastroezofaginio refliukso liga

Jei naktinis galvos prakaitavimas yra lydimas tokių veiksnių, kaip skausmas krūtinėje ar skrandžio srityje; rėmuo, yra sunku nuryti maistą, gali būti, kad jus kamuoja  gastroezofaginio refliukso liga. Tokiu atveju taip pat svarbu kreiptis į specialistą, kad būtų įvertinta jūsų  būklė bei nustatyta diagnozė.

Kaip išvengti galvos prakaitavimo miegant?

Taigi, jei jau kuris laikas susiduriate su šia problema ir norite jos išvengti, turėtumėte paklausti savęs, ar miego metu kambario temperatūra yra tinkama, ar patalpos vėdinamos ir ar pasirinkote tinkamą pagalvę. Jei ne – pats metas padaryti pakeitimus ir situacija taip pat turėtų pagerėti. Tačiau, jei naktinis galvos prakaitavimas yra lydimas tokių veiksnių, kaip svorio netekimas, apetito praradimas, mėlynės ant kūno, rankų ar viso kūno drebulys, rėmuo, tokiu atveju tai gali pranašauti ir apie įvairias ligas, pradedant leukemija ir užbaigiant neurologiniais sutrikimais. Tad tokiu atveju geriausia neignoruoti kūno siunčiamų signalų bei kreiptis į šeimos gydytoją.