Pamestas Telefonas: Patarimai, Ką Daryti?

Jei kada nors esate pametę telefoną, greičiausiai tuo metu išgyvenote ne pačius geriausius jausmus. Pirmas dalykas, kurį darome, tai pradedame panikuoti. Nesvarbu, ar telefonas buvo pamestas ar pavogtas, turite veikti greitai, kad apsaugotumėte savo duomenis, esančius telefone. Taigi, pirmiausia, ką turite daryti, tai nepanikuoti ir nelaimingo įvykio atveju atlikti šiuos veiksmus.

Pabandykite paskambinti savo numeriu iš karto, kai pametėte telefoną:

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti sužinoję, kad pametėte savo telefoną, tai paskambinti į jį iš kito numerio. Galbūt žmogus, radęs jūsų telefoną, atsilieps ir jį jums grąžins, todėl verta išbandyti laimę.

Nedelsdami užrakinkite telefoną:

„Android“ ir „iOS“ naudotojams visada rekomenduojama savo telefonus užrakinti naudojant šablonus, veido atpažinimo užraktą, pirštų atspaudus, balso atpažinimo užraktą, slaptažodžius ir kt. Tačiau taip pat galite užrakinti „iPhone“ nuotoliniu būdu, kad niekas negalėtų pasiekti jūsų asmeninės informacijos. Galite aktyvinti prarastą režimą savo “iPhone” prisijungę prie kito įrenginio ir spustelėję parinktį “Rasti mano iPhone”. Tam reikia prisijungti prie savo “Apple” paskyros.

Jei tai „Android“ įrenginys, galite naudoti „Android“ įrenginio tvarkymo priemonę ir ieškoti naujausios įrenginio vietos naudodami parinktį „Rasti įrenginį“. Tam prireiks „Google“ ID. Čia taip pat turėsite galimybę apsaugoti savo įrenginį, kad jis pradėtų rodyti pranešimą išmaniajame telefone. Netgi galite nuotoliniu būdu ištrinti įrenginio duomenis naudodami „Android Find My Device“ programėlę.

Stebėkite savo telefoną naudodami GPS:

Jei skambinimas nepadeda, pabandykite surasti telefoną naudodami savo telefono GPS. Tačiau jei nuo pat pradžių neaktyvinote telefono GPS, šis metodas jums nepadės. Jūsų Android įrenginiuose yra integruota vietos stebėjimo paslauga, kuri seka veiklą, kurią atliekate su mobiliuoju telefonu. Pavyzdžiui, galite prisijungti prie „Google“ paskyros iš kito įrenginio ir eiti į „Google“ vietovių istoriją, kad galėtumėte stebėti dabartinę prarasto telefono vietą. Naudojant „Android Find My Device“, skirtą „Android“ arba „Find My iPhone“, skirtą “iPhone”, galite patikrinti naujausią savo išmaniojo telefono vietą.

Deaktyvuokite SIM kortelę:

Jei joks aukščiau išvardintas sprendimas nepadeda rasti telefono, tada susisiekite su savo paslaugų teikėju ir paprašykite sustabdyti SIM kortelės naudojimą. Žinoma, tai nepadės atgauti jūsų telefono, bet bent jau užkirs kelią piktnaudžiavimui jūsų telefono numeriu. Be to, jei jūsų banko kortelės yra susietos su jūsų telefono numeriu, asmuo, pavogęs jūsų telefoną, gali jus apiplėšti. Taigi, susisiekus su savo paslaugų teikėju bus užblokuotas ne tik jūsų telefono numeris, bet ir sąskaita. Tai apsaugos jūsų banko sąskaitas ir jūs nepatirsite papildomo streso.

Apsaugokite savo internetines paskyras:

Svarbu ne tik jūsų el. paštas, bet ir socialinių tinklų paskyros. Kai kas nors randa jūsų telefoną arba pavagia jį iš jūsų, tas asmuo gali greitai peržiūrėti jūsų socialinių tinklų paskyras ir apsimesti jumis. Norėdami to išvengti, pakeiskite visų paskyrų, įskaitant „Google“ ir kitus turimus el. pašto adresus, slaptažodžius naudodami kompiuterį arba kitą telefono įrenginį.

Užblokuokite telefono aparatą:

Jei norite užblokuoti savo pamestą telefono aparatą, jums reikės susisiekti su savo paslaugų teikėju. Be to, norint tai padaryti, jums reikia žinoti savo telefono IMEI numerį. Turite žinoti, kad jūsų paslaugų teikėjas galės užblokuoti jūsų telefono įrenginį tik tuo atveju, jei pas jį pirkote telefono aparatą. Kitu atveju, jums gali tekti pateikti telefono aparato nuosavybę įrodantį dokumentą, kuriame yra nurodytas IMEI, telefono aparato pirkimo sąskaitą – faktūrą, garantinę pažymą ar kitus telefono įsigijimo dokumentus.