Kai pasukate raktelį, kad užvestumėte automobilį, pasikartojantis čirškėjimas, kurį variklis skleidžia sekundę ar dvi, yra starteris, apverčiantis variklį, kad jis pradėtų veikti savo galia. Tas garsas vadinamas „sukimu“, ir jūs kiekvieną kartą norite išgirsti tą triukšmą, nes tai reiškia, kad jūsų automobilio starteris atlieka savo darbą. Bet ką daryti, jei išgirsite starterio sukimąsi ir variklis tiesiog neužsiveda ir neveikia pats? Tai reiškia, kad pačiame variklyje yra problema, kuri neleidžia jam užvesti. Mes jums pasakysime, kas tai gali būti ir ką reikės padaryti, kad tą problemą ištaisytumėte. Taip pat galime rekomenduoti automobilių supirkimo paslaugas, jeigu nuspręsite neremontuoti automobilio.
Starteris Sukasi, Bet Dyzelis Nesiveda: Priežastys
Priežastys, kodėl variklis neužsiveda:
-
Nepakankamas suspaudimas:
Kad variklis pradėtų veikti savo galia, jam reikia keturių esminių dalykų: oro, degalų, kompresijos ir kibirkšties. Mažo suspaudimo variklį gali būti sunku arba neįmanoma užvesti, o tai reiškia, kad variklyje gali pratekėti sandarikliai ir tarpikliai. Gali reikėti pakeisti naujus vožtuvų sandariklius, naujus stūmoklio žiedus ar kitus komponentus, kad variklis galėtų atlaikyti intensyvų slėgį, kurio jam reikia.
-
Užsikimšę kuro purkštukai:
Jei pasukus raktelį automobilis sukasi, bet variklis neužsiveda, gali būti, kad degalai nepatenka į variklį. Viena iš galimų to priežasčių gali būti nešvarūs kuro purkštukai. Laikui bėgant kuro purkštukai gali užsikimšti nuo rūdžių, korozijos ar šiukšlių nuosėdų. Užsikimšę degalų purkštukai gali neįpilti reikiamo degalų kiekio į cilindrus, o transporto priemonė gali visai neužvesti. Kad jūsų kuro purkštukai būtų švarūs ir veiktų taip, kaip numatyta, į baką reikia pilti tik aukštos kokybės kurą. Netinkamai laikomas ar gabenamas prastesnės reputacijos kuras gali turėti žalingų šiukšlių, kurios gali patekti per degalų tiekimo linijas ir patekti į purkštukus bei juos sugadinti.
-
Blogas kuro siurblys:
Kita priežastis, dėl kurios degalai gali nepatekti į variklį, yra blogas kuro siurblys. Jei jūsų automobilyje suges kuro siurblys, kuras negalės tekėti iš bako į variklį, o tokiu atveju variklis neužsiveda ir negali tinkamai veikti. Mes tiesiog tokiu atveju rekomenduojama pakeisti siurblį.
-
Blogos uždegimo žvakės:
Jei variklis gerai išlaiko kompresiją, o degalų sistema veikia tinkamai, bet vis tiek automobilis neužsiveda, tai rodo, kad jūsų automobilio uždegimo žvakės gali neveikti. Uždegimo žvakės uždega oro ir degalų mišinį variklio cilindruose. Būtent dėl to įvykęs degimas iš tikrųjų varo jūsų automobilį. Šiuolaikinės uždegimo žvakės gali veikti 100 000 kilometrų ar ilgiau, kol sugenda ir jas reikia pakeisti, tačiau jos gali sugesti ir anksčiau dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, jei variklis sukaupia per daug anglies, tai gali sugadinti jūsų uždegimo žvakes. Arba, jei alyva patenka į variklį, ji gali padengti uždegimo žvakes ir neleisti joms veikti. Problema taip pat gali kilti dėl vieno iš komponentų, pvz., kompiuterio ar uždegimo ričių, tiekiančių maitinimą uždegimo žvakėms.
-
Blogas alkūninio veleno padėties jutiklis:
Jūsų automobilio varikliui ne tik reikia kibirkšties, kad pradėtų degti, bet ir ta kibirkštis turi įvykti tiksliai tinkamu momentu. Jei įvyks per vėlai arba per anksti, tada oro ir degalų mišinys visiškai nesudegs, todėl sumažėja našumas ir gali nepavykti visiškai užvesti variklio. Viena iš priežasčių, kodėl jūsų uždegimo žvakės gali užsidegti neteisingai, yra sugedęs alkūninio veleno padėties jutiklis. Būtent šis jutiklis praneša jūsų variklio kompiuteriui visų vožtuvų ir stūmoklių padėtį bet kuriuo momentu. Tada jis naudoja šią informaciją, kad nustatytų, kada paleisti kibirkštį. Jei šis jutiklis sugedo, kompiuteris nežinos, kada paleisti kibirkštis, ir variklis gali neužsivesti. Apsilankykite techninės priežiūros skyriuje, kad įdiegtumėte ir sukalibruotų naują alkūninio veleno padėties jutiklį.