Top 10 Geriausi Psichologiniai Filmai

Psichologiniai trileriai, priešingai nei siaubo filmai, patenka į galvą ir ten lieka ilgiau. Jo metu mes patiriame visiškai kitokį išgąstį, kuris gali išlikti dar ilgai pasibaigus filmui. Tiems, kurie mėgsta mąstyti apie filmus, daug didesnį pasitenkinimą teikia lėtai užsidegantis išgąstis, pvz., kaip psichologiniuose filmuose. Alfredas Hitchcockas, vienas labiausiai pasiekusių visų laikų psichologinių trilerių kūrėjų, kuris išpopuliarino šį žanrą. Hitchcocko talentas buvo jo gebėjimas išlaikyti žiūrovus nuo filmo pradžios iki pabaigos, laukiant, koks bus kitas siužeto posūkis. Beje, jis tikrai nėra vienintelis, kuris laikui bėgant įvaldė šį žanrą. Režisieriai Jordanas Peale’as, Martinas Scorsese ir Davidas Fincheris taip pat sukūrė jaudinančius filmus, kupinus netikėtų siužeto linijų ir personažų. Taigi, jei esate aistringas psichologinių trilerių gerbėjas, mes surinkome geriausių šio žanro filmų sąrašą.

Geriausi visų laikų psichologiniai filmai:

1. “Avinėlių tylėjimas” – “The silence of the lambs” (1991):

Šioje klasikinio Thomaso Harriso romano ekranizacijoje pasakojama apie jauną FTB kariūnę Klarisą (akt. Jodie Foster), kuriai reikia pagalbos susekti serijinį žudiką. Ji galiausiai ieško buvusio psichiatro ir įkalinto kanibalo žudiko daktaro Hanibalo Lekterio (akt. Anthony Hopkins) patirties, o rezultatai yra tokie pat nerimą keliantys, kaip jūs manote.

2. “Mergina traukinyje” – “The Girl on the Train” (2016 m.):

Kiekvieną dieną važiuodama į darbą ir atgal Rachel Watson (akt. Emily Blunt) mato tobulą porą, kuri skaudžiai primena neseną jos pačios istoriją. Moteris turėjo mylimą vyrą, planavo šeimos pagausėjimą, tačiau netikėtai vyras pareiškė, kad išeina pas kitą. Taigi, ta kiekvieną dieną matoma pora tampa paskutine Rachel Watson gelbėjimosi nuo depresijos priemone, kol vieną dieną ji sužino sukrečiančią naujieną – jos kasdien stebėta moteris rasta nužudyta. Rachel Watson papasakoja apie galbūt matytą įtariamą žudiką, tačiau po kelių dienų ji netikėtai pati tampa įtariamąja.

3. “Išeik” – “Get out” (2017 m.):

Krisas (akt. Daniel Kaluuya) ir Rose (akt. Allison Williams) išvyksta į savaitgalio kelionę susitikti su merginos šeima dvare. Nors Krisas planuoja geriau susipažinti su jos tėvais, tačiau jis atsiduria vis baisesnėse situacijose ir sužino netikėtą paslaptį.

4. “Šeštasis pojūtis” – “The Sixth Sense” (1999):

Kai 8 metų berniukas sako: „Matau mirusius žmones“, jūs greičiausiai suprantate, kad viso filmo eigoje jūsų laukia netikėtumai. Šiame filme mažas berniukas, vardu Cole, kreipiasi pagalbos į vaikų psichologą (akt. Bruce Willis), kad galėtų susikalbėti su mirusiaisiais. Jei dar nežinote apie posūkį pabaigoje, mes tiesiog pasakysime taip: jūs niekada nepamatysite, kaip tai ateis.

5. “Juodoji gulbė” – “Black Swan” (2010 m.):

Nina (akt. Natalie Portman) padarys viską, kad šiame filme priverstų jus pažvelgti į balerinas visiškai naujai. Siekiant laimėti pagrindinį vaidmenį naujajame Čaikovskio „Gulbių ežero“ pastatyme, ji kovoja su Lily (akt. Mila Kunis). Šiame filme magišką šokio grožį užgožia vaidmens trokštančių atlikėjų liguistas pasiaukojimas dėl garbės ir šlovės. Kovodama dėl vaidmens, Nina pradeda nebesuvaldyti realybės ir jų konkurencija pasisuka tamsiu posūkiu.

6. “Amerikos psichopatas” – „American Psycho“ (2000 m.):

Šio filmo veiksmas vyksta devintajame dešimtmetyje Niujorke, o jo centre – Patrickas (akt. Christian Bale), investicinės bankininkystės vadovas, slepiantis savo naktinį gyvenimą kaip serijinis žudikas. Laikui bėgant jo bendradarbiams ir draugams kyla įtarimų, bet ar jie kada nors sužinos tiesą? Turėsite žiūrėti, kad sužinotumėte.

7. “Dingusi” – „Gone Girl“ (2014 m.):

Buvęs rašytojas Nickas (akt. Ben Affleck) ir jo žmona Amy (akt. Rosamund Pike) atrodo kaip tobula pora. Tačiau kai Amy dingsta per jų penktąsias vestuvių metines, Nickas tampa pagrindiniu įtariamuoju. Posūkių ir netikėtumų serija atskleidžia šokiruojančią tiesą apie tai, kas nutiko – ir tai tikrai ne tai, ką jūs manote.

8. “Mes” – “Us” (2019 m.):

Kai grupė užpuolikų pasirodo jos šeimos name prie jūros, Adelaidės (akt. Lupita Nyong’o) baisiausios baimės tampa realybe. Reikalai tampa dar baisesni, kai Adelaidė ir jos šeima supranta, kad kiekvienas užpuolikas yra panašus į vieną iš jų. Jei pati prielaida jūsų neišgąsdins, tai išgąsdins istorija.

9. Vargas” – “Misery” (1990):

Po to, kai romanistas Paulas (akt. Jamesas Caanas) sudaužė savo automobilį, buvusi medicinos sesuo Annie (akt. Kathy Bates) jį išgelbsti. Tačiau kai ji sužino, kad Paulas nužudė jos mėgstamą personažą savo knygose, ji, švelniai tariant, nesutinka su tuo. Pasiruoškite vingiuojantiems posūkiams ir kai kurioms nerimą keliančioms scenoms su plaktuku.

10. “Kuždesių sala” – „Shutter Island“ (2010 m.):

Galiausiai gražuolis Edvardas Danielsas (akt. Leonardo DiCaprio) pradeda tyrinėti moters, pabėgusios iš psichiatrinės ligoninės, dingimą. Bet kai jis tai daro, jis pastebi, kad jo paties protas pradeda keistai veikti – keisti sapnai, staiga užeinantys galvos skausmai ir prisiminimai apie gaisre žuvusią žmoną Dolores. Šiame filme jis turi kovoti, kad saugiai ištrūktų iš salos.