Kokio Verslo Trūksta Lietuvoje: Verslo Idėjos Kaime

Nors mažuose miesteliuose pėsčiųjų srautas gali būti ne toks pat kaip didžiųjų miestų, tačiau jie vis tiek gali būti šurmuliuojantys ir gali būti idealus atspirties taškas daugybei įvairių įmonių. Čia gali būti puiki vieta pradėti verslą, o jums tiesiog reikia rasti tinkamą nišą. Jei norite pradėti verslą, bet jums sunku susiaurinti savo sąrašą iki vienos sėkmingos jūsų mažo miestelio verslo idėjos, nesijaudinkite, čia pateikiame 27 perspektyviausias verslo idėjas mažiems miesteliams ir kaimams.

Perspektyviausių verslų sąrašas:

 1. Kavinė ir baras;
 2. Naminių gyvūnėlių priežiūra ir kirpimas;
 3. Drabužių butikas;
 4. Tabako gaminių parduotuvė;
 5. Kepykla;
 6. Bakalėjos parduotuvė ir specializuoto maisto parduotuvė;
 7. Vejos ir sodo paslaugos;
 8. Maisto vagonėlis;
 9. Naudotų prekių parduotuvė;
 10.  Korepetitoriaus paslauga;
 11.  Automobilių plovykla;
 12.  Sporto ir gimnastikos salė;
 13.  Restoranas;
 14.  Sporto baras;
 15.  Specialus sveikas maistas;
 16.  Kirpykla ar grožio salonas;
 17.  Ledų parduotuvė;
 18.  Namų tobulinimo parduotuvė;
 19.  Dovanų kortelių parduotuvė;
 20.  Gėlių parduotuvė;
 21.  Valymo paslaugos;
 22.  Knygynas;
 23.  Elektronikos parduotuvė;
 24.  Nakvynės su pusryčiais paslauga;
 25.  Boulingo takas;
 26.  Maža alaus darykla;
 27.  Masažo terapeutas.

Kavinė ir baras

Kai galvojate apie savo kaimynystėje esančią kavinę ir barą, galbūt negalvojate apie tą pačią įstaigą, bet jei jūsų miestas yra pakankamai mažas ir klientų nedaug, šių dviejų verslo idėjų sujungimas gali būti gera verslo idėja. Kavinės, kurioje tiekiamas alkoholis, koncepcija yra ta, kad po pietų kavos vartojimas pradeda smarkiai mažėti, todėl jei norite likti atviri vėliau ir jums reikia pinigų, tada alkoholio tiekimas vakarais yra puiki verslo idėja. Dabar jūs turite ne tik verslo susitikimų, bet ir pirmųjų pasimatymų vietą.

Turėkite omenyje dar vieną dalyką – įsitikinkite, kad jūsų kavinės dizainas patinka tiek vidurdienio, tiek po darbo miniai. Pasirinkus autentišką ir kuklią dizaino koncepciją, kuri tiks daugumai klientų, leis jums pritraukti daugiau klientų ir susikurti pastovių klientų ratą.

Naminių gyvūnėlių priežiūra ir kirpimas

Naminių gyvūnėlių verslas yra didelė pramonės šaka, todėl logiška, kad mažuose miestuose yra bent viena naminių gyvūnėlių priežiūros ar kirpimo įstaiga arba jų derinys, kad būtų išnaudotas potencialas, nes naminių gyvūnėlių pramonė taip pat nerodo sulėtėjimo požymių. Naminių gyvūnėlių priežiūra ir kirpimas taip pat yra verslas, kuriame svarbūs patogumai ir atstumas, todėl jie yra puikios idėjos kaimo verslui. Niekas nenori važiuoti ilgų atstumų, kad nuvežtų savo augintinį apkirpimui, ir važiuoti atgal jų pasiimti. Kadangi daugelyje mažų miestelių nėra naminių gyvūnėlių specializuotos parduotuvės tinklo, pvz., „Kika“, įmonės taip pat gali pasinaudoti tuo, kad nėra pagrindinės naminių gyvūnėlių parduotuvės, kurioje savininkai paprastai pirktų maistą, žaislus ir drabužius savo augintiniams. Jei gerai suplanuosite savo verslą, galite tapti ir naminių gyvūnėlių maisto, ir priežiūros priemonių parduotuve, ir kirpimo bei šukavimo paslaugų teikėju, o tai reiškia didelį pelną.

Drabužių butikas

Vienas iš pagrindinių patogumų, kurių mažiems miestams dažniausiai trūksta, yra tinkamas apsipirkimas. Turime omenyje ne tik didelį prekybos centrą. Dažnai gyvenantiems mažesniuose miestuose ir bendruomenėse tenka nuvažiuoti daug kilometrų vien dėl būtiniausių drabužių. Štai kodėl atidarę drabužių parduotuvę, tapsite populiariu daugumos apylinkių gyventojų tikslu, nes jūs būsite prekybos centro pakaitalas viskam, kas susiję, pvz., su paauglių rūbais. Tiesiog įsitikinkite, kad neatsiliekate nuo naujausių drabužių tendencijų.

Elektroninių cigarečių parduotuvė

Nors tai gali atrodyti kaip labai nišinė mažo miestelio verslo rinka, realybė yra tokia, kad  rūkymo rinka yra didelė, o tradicinio rūkymo lygis ir toliau nuolat mažėja. Tačiau prieš įgyvendindami šią verslo idėją būtinai patikrinkite savo valstybės įstatymus, o kai atliksite savo tyrimus, jums taip pat reikės technologijų, kurios padėtų jums laikytis reikalavimų.

Kepykla

Nuo rytinės kavos iki vaiko gimtadienio torto kepyklos gali patenkinti daugybę galimų mažo miestelio poreikių. Nors turėti ir valdyti kepyklą yra sunkus darbas, tačiau jei visą gyvenimą svajojate gaminti pyragaičius masėms, tai verslo idėja, kuri gali būti neįtikėtinai naudinga. Jaunimo įdarbinimas iš savo miesto taip pat yra puikus būdas palaikyti ryšį su savo bendruomene. Jei pradėjote verslą mažame miestelyje, labai svarbu atlikti sėkmingos kepyklos atidarymo tyrimus. Taip pat norėsite susipažinti su kepinių kainų nustatymu.

Bakalėjos parduotuvės ir specializuoto maisto parduotuvės

Galbūt tai akivaizdus pasirinkimas mažo miestelio verslo galimybei, tačiau kartais akivaizdūs atsakymai yra labiausiai nepastebimi. Nors maisto prekių parduotuvė gali pasirodyti ne pats įdomiausias verslo pasirinkimas, tai yra viena iš mūsų praktiškiausių rekomendacijų, kurios tikrai prireiks visam jūsų miestui. Galbūt jūsų mieste jau yra vietinė maisto prekių parduotuvė, tokiu atveju tinkamu pasirinkimu gali būti specializuotos maisto parduotuvės atidarymas. Jei tokia jūsų mieste taip pat yra, galite pagalvoti apie vyno ar sūrio parduotuvę. Atminkite, kad aptarnaujant nedidelę bendruomenę galimybės yra ribotos, ir tai gali atverti jums galimybę tarnauti gyventojams daugiau nei vienu būdu, pvz., degustacinės vakarienės ir pan. 

Vejos ir sodo paslaugos

Dauguma mažų miestelių turi vieną bendrą bruožą – žolę, daug žolės. Kadangi maži miesteliai dažniausiai yra kaimo vietovėse, tikėtina, kad daugiau gyventojų turės veją ir didesnius sodus, o tai reiškia, kad žmonės ieškos vejos ir sodo paslaugų. Keletas privalumų pradedant tokį verslą mažame mieste yra jo nuspėjamumas, patikimumas ir mastelio keitimas. Kai tik pradėsite ieškoti klientų, jei turėsite kokybiškų paslaugų už priimtiną kainą, greičiausiai išlaikysite tuos pačius klientus daugelį metų. Taip pat galėsite numatyti pakartotines paslaugas, kurių reikės klientams, nes žolę reikia ne tik pakartotinai pjauti, bet ir reguliariai tręšti bei naikinti piktžoles. Kraštovaizdžio verslas taip pat yra ideali mažo miestelio verslo idėja, kuri bus gerai pritaikyta, todėl galite pradėti siūlydami keletą paslaugų, tokių kaip vejos ir krūmų priežiūra, tačiau vėliau galėsite išplėsti ir pasiūlyti sniego valymo paslaugas.

Maisto vagonėlis

Taco maisto vagonėlio atidarymas galbūt nebuvo pirmas jūsų sėkmingo mažo miestelio verslo idėjų sąraše, tačiau, atsižvelgiant į jūsų miesto vietą, jo gyventojų sezoniškumą ir orą, maisto vagonėlių verslo pradžia gali būti puiki investicija. Daugelyje mažų miestelių yra gyvybingų bendruomenių, ir dažnai tai apima lauko veiklą, pavyzdžiui, sporto renginius, festivalius ir turgus. Galimybė vairuoti savo verslą ten, kur yra minios, reiškia daug pinigų jūsų kišenėje. Maisto sunkvežimiai taip pat turi papildomą pranašumą, nes juos galima išnuomoti specialiems renginiams. Taigi mažam miesteliui, kuriam gali trūkti tinkamos maitinimo paslaugos, galimybė išsinuomoti maisto sunkvežimį gimtadienio vakarėliui yra puikus vietinis pasirinkimas.

Naudotų prekių parduotuvė

Naudotų ar dėvėtų daiktų parduotuvės atidarymas yra puikus būdas padėti jūsų miesto žmonėms perdirbti nepageidaujamus daiktus, tuo pačiu parduodant daiktus, kurie bus pigesni už savo naujus variantus. Viena iš priežasčių, kodėl atidaryti dėvėtų prekių parduotuvę mažame mieste yra puiki idėja, yra ta, kad didžiąją dalį parduodamų prekių gausite kaip dovanas. Jums bus lengva reguliuoti ir sekti atsargas, tačiau tai taip pat reiškia, kad nors jūs parduodate prekes pigiau nei tradicinė parduotuvė, jūs niekada nebūsite skolingi tarpininkui ar gamintojui. 

Korepetitoriaus paslauga

Kur yra namai, ten bus vaikai, o kur vaikai – ašaros dėl matematikos ir gramatikos. Nors internete gausu mokymų internetu paslaugų, niekas niekada negali pakeisti asmeninio mokytojo privalumų. Mokymas ne tik yra puiki verslo idėja mažiems miesteliams, bet ir pelningas verslas tiek jums. Jei norite samdyti darbuotojus, rekomenduojama pradėti nuo kelių mokytojų, kurie specializuojasi matematikos, skaitymo, rašymo ir mokslo srityse, tačiau ieškokite mokytojų, kurie specializuojasi viename dalyke ir turi ankstesnio kuravimo ar mokymo patirties. Tačiau taip pat galite pradėti nuo nedidelio masto ir pradėti dirbti kaip vienintelis mokytojas. Kadangi dauguma vaikų namų darbus atlieka vakarais, mokymas yra ne visą darbo dieną dirbantis verslas, todėl galite veikti kaip namų įmonės ir sutaupyti nuomos ir komunalinių paslaugų mokesčius.

Automobilio plovykla

Nesvarbu, kur yra jūsų mažas miestelis, vienas dalykas yra tikras: žmonės renkasi blizgančius automobilius. Jei jūsų mieste dar nėra automobilių plovyklos, jos atidarymas gali būti puiki jūsų verslo galimybė mažame mieste. 

Sporto ir gimnastikos salė

Jei manote, kad atidaryti sporto salę mažame miestelyje yra bloga idėja, pagalvokite dar kartą, nes kūno rengybos verslas yra puiki mažų miestelių verslo galimybė, o jie yra ypač pelningi tose vietose, kur oras yra šaltesnis daugiau nei kelis mėnesius per metus. Taip pat verta paminėti, kad fitneso tendencija šiuo metu yra “ant bangos” ir nerodo jokių išnykimo požymių, o masyvių sporto salių, kuriose yra eilės svarmenų bei kardio įranga, patrauklumas praranda populiarumą. Tai reiškia, kad nėra geresnio laiko nei dabar pasinaudoti fitneso tendencija.

Restoranas

Kiekvienam miestui, dideliam ar mažam, reikia kelių gerų restoranų. Jūsų vietinės picų kepyklos nepakaks visoms progoms ir renginiams atlikti, tačiau panašiai kaip turėti kepyklą, restorano atidarymas yra tas dalykas, į kurį reikia įdėti širdies. Turite turėti tiek puikaus verslininko, tiek virėjo aistrą, veržlumą ir maniją, nes jei turite tokio noro ir patirties, buvimas restorano savininku gali būti sėkmingas darbas ir puikus verslas mažam miesteliui. Tiesiog žinokite, kad ir koks žavus jis atrodytų iš šalies, ketvirtadalis visų restoranų žlugs per pirmuosius metus, todėl turite žinoti, su kuo susiduriate. Atlikę rinkos tyrimus prieš atidarydami ir investuodami į tokias technologijas kaip restoranų sistema, galite užtikrinti, kad jūsų verslas išliks viršuje.

Sporto baras

Nors aukščiau jau siūlėme baro/kavinės kombinaciją, klientai, kuriuos pritrauksite dėl mažo miestelio verslo idėjos, palyginti su šia, labai skiriasi. Ten siūlėme pagalvoti apie pirmuosius pasimatymus ir knygų klubus, o dabar siūlome, pvz., sekmadienio ir pirmadienio vakaro futbolą. Kalbant apie tai, specialūs sporto žaidimų renginiai gali paskatinti verslą augti, o be to, galėsite lengvai valdyti užimtas naktis ir žaidimų dienas. Sėkmingo sporto baro atidarymas į sportą orientuotame mieste gali būti puiki investicija, o verslo modelis taip pat yra gana paprastas. Bet jei neteisingai apskaičiuosite savo miesto interesus, tai taip pat gali būti pražūtinga, todėl įsitikinkite, kad žinote bendruomenės interesus ir mėgstamas veiklas.

Specialus sveikas maistas

Yra viena tendencija, kuri linkusi didėti, tai – sveikas maistas, nors tai, kas laikoma sveiku maistu, per šį laikotarpį dažnai keitėsi ir keičiasi, tačiau bendra sveikos mitybos koncepcija, skirta gyventi ilgiau ir atrodyti geriausiai, niekur nedingsta. Vienas iš šios tendencijos aspektų, turintis moksliškai įrodytų privalumų, yra ekologiško maisto valgymas. Žmonės valgo ekologiškai dėl įvairių priežasčių, tačiau gyvenant kaimo vietovėse ir mažuose miesteliuose dažnai gali būti sunku rasti šviežių ekologiškų produktų. Tyrimai rodo, kad vartotojai linkę daugiau išleisti sveikam maistui. Taigi, jei jūsų regione prieiga prie alergenų neturinčio ir ekologiško maisto yra ribota, apsvarstykite galimybę rinktis šį kelią. Nesvarbu, ar gyvenate mažo ar didelio miesto verslo idėjoje, sveiko maisto parduotuvė yra gera idėja, kad ir kur gyvenate.

Kirpykla ar grožio salonas

Plaukų kirpimas yra tokia paslauga, kad, nepaisant jūsų amžiaus, daugumai žmonių reikia kelių kartų per metus. Jei šiuo metu skaičiuojate vidutinį moterų skaičių savo mieste ir padauginate jį iš trijų, manydami, kad tai yra verslo kiekis, kurį kasmet sukursite, turite galvoti daugiau. Atidarę savo kirpyklą ar grožio saloną, teikiamos įvairios papildomos paslaugos, kurios gerokai viršija kirpimą. Pagalvokite apie plaukų dažymą, nagų lakavimą ir makiažą. Ir atminkite, kad vyrai linkę kirpti plaukus bent kartą per mėnesį. Prieš atidarydami mažo miestelio kirpyklą, įsitikinkite, kad turite tvirtą verslo planą.

Ledų parduotuvė

Mažame miestelyje atidaryti ledų parduotuvę – verslo idėja garantuotai pritrauks minią. Svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, tai žinoti savo produktą, žinoti populiariausius ledų skonius ir norą dirbti naktimis bei savaitgaliais. Tik nepamirškite, kad šis verslas turi sezoniškumo iššūkių. Taigi, kadangi rekomenduojame fitneso įmones, puikiai tinkančias šalto oro sąlygoms, rekomenduojame ledų parduotuves šiltesnėms vietovėms. Suraskite tobulą miestą su puikiu oru, o ši mažo miestelio verslo idėja yra nepriekaištinga.

Namų tobulinimo parduotuvė

Ar jūs esate tas, kuriam skambina visi jūsų draugai, kai jų kriauklė užsikimšusi arba stogas nesandarus? Namų tobulinimo verslas gali būti tik mažo miesto verslo idėja, kurios ieškote. Kai mažuose miesteliuose trūksta paprasto meistro, gyventojai turi laukti kelias dienas, kol jis atvyks iš kitur, arba kelias savaites, kad jų namuose apsilankytų didesnė tarnyba. Tai nėra taip patogu, jei jūsų tualetas buvo užsikimšęs tris dienas. Kol esate kvalifikuotas, turite patirties ir žinote, kaip dirbti su įrankiais, meistro verslo pradžia yra gana paprasta ir nereikalauja papildomų išlaidų.

Dovanų kortelių parduotuvė

Tie, kurie gyvena mažuose miesteliuose, dažnai neturi prieigos prie tokio tipo parduotuvių, bent jau ne artimiausioje vietoje. Suteikti savo miesto gyventojams galimybę ne tik įsigyti kortelių, bet ir dovanų – tai puiki mažmeninės prekybos galimybė. Produktų, kuriuos galite parduoti, įvairovė yra begalinė, o tai leidžia laisvai žaisti su savo inventoriumi, kol rasite tą ypatingą produktų rinkinį, skirtą jūsų mažo miesto verslui. Be to, dovanų kortelių pelno marža gali būti gana didelė, todėl tai gali būti labai pelningas verslas.

Gėlių parduotuvė

Tai gali jus nustebinti, tačiau gėlių parduotuvės atidarymas yra gana nebrangi verslo idėja ir puikiai tinka mažiems miesteliams. Tai yra, pigesnis verslas nei restoranas ar automobilių plovykla. Palyginti su kitomis mažmeninės prekybos įmonėmis, gėlių parduotuvės įkūrimas kainuoja palyginti nedaug. Viena iš vienintelių išlaidų, su kuriomis susidursite, yra aušintuvo pirkimas, kad jūsų produktas būtų šviežias ir vėsus. Nors jūsų vietinė bendruomenė bus sužavėta turėdama šviežių gėlių savo mieste, vis tiek turėsite kovoti prieš pristatymo internetu paslaugas. Atminkite, kad jei esate pirmasis floristas, kurį miestas kada nors matė, jie tikriausiai yra įpratę užsisakyti internetu. Įpročius gali būti sunku sulaužyti. Geriausias būdas konkuruoti su internetine gėlių prekyba yra prieinamos kainos, dėmesys detalėms, puikus klientų aptarnavimas ir kūrybiškumas.

Valymo paslauga

Valymo paslauga, panaši į meistro paslaugą, taip pat yra tvirta verslo idėja mažiems miesteliams. Tai yra gera idėja, jei norite atsisakyti parduotuvės. Šiais laikais vis labiau populiarėja klientai, ieškantys valymo paslaugų, tačiau jie naudojasi didesnėmis įmonėmis, o ne tik pradedančiomis įmonėmis. Tačiau dažnai tokios paslaugos nėra išplitusios į kaimo vietoves arba neturi sutartinių darbuotojų, norinčių keliauti į atokesnius miestus. Tai taip pat yra viena lengviausių įmonių, kurios gali pradėti nuo labai mažų, jei tokių yra, pridėtinių išlaidų.

Knygynas

Dabar knygynai gali būti kitokie ir mažai kuo primena tai, ką dauguma iš mūsų prisimena iš vaikystės, tačiau tai nebūtinai yra blogai. Knygynų savininkų poreikis kurti naujus ir novatoriškus sėkmės būdus atvėrė daugybę papildomų verslo galimybių: tai yra mažieji miesteliai, sukuriantys galimybes ir sugalvojantys kūrybingų būdų, kaip savo bendruomenėms suteikti kuo daugiau galimybių. Žinoma, jei nuspręsite atidaryti knygyną savo mažame mieste, norėsite įsitikinti, kad pagrindinis dėmesys skiriamas knygoms, tačiau tai nereiškia, kad į savo knygyną negalite įtraukti kitų savo bendruomenės aspektų ar papildomų produktų. Šiais laikais į knygyną einama ne tik dėl knygų: dabar jie yra svarbiausia dovanų, amatų, elektroninių skaityklių, kavos ir renginių vieta. Parduodant įvairias prekes ir renginius, į jūsų parduotuvę pritrauks papildomų klientų, kurie gali būti domisi ne tik popierinėmis knygomis.

Elektronikos parduotuvė

Jei visada norėjote išbandyti savo jėgas kaip elektronikos prekiautojas, kuris specializuojasi dronų ir bepiločių orlaivių priedų srityje, tada dabar pats metas. Jei tai skamba šiek tiek keistai, patikėkite mumis, verta tai padaryti. Prognozuojama, kad iki 2022 m. komercinių bepiločių orlaivių rinka išaugs iki daugiau nei 1 mlrd.

Nakvynė ir pusryčiai

Jei kada nors teko gyventi mažame miestelyje ir vaišintis pusryčiais, tikriausiai dažnai norėjote, kad jūsų mieste būtų nakvynė su pusryčiai. Nors mažuose miesteliuose, kuriuose veikia turizmo pramonė, dažnai bus istorinių užeigų ar bent motelis. Nedidelės užeigos ar nakvynės su pusryčiais atidarymas gali padėti patenkinti jūsų vietovės poreikius. Jei nerimaujate dėl to, ar spėsite ir rezervuoti kambarius, ir patiekti maitinimą, tada eikite mažais žingsneliais. Norėdami sekti užsakymus, turėsite rasti patikimus pagalbininkus, kurie tvarkys užsakymus ir padės jums. Tokių nakvynės namų savininkai dažnai linkę gyventi tuose pačiuose namuose, kuriuos jie valdo, taip dažnai savo didesnius namus paversdami nakvynės ir pusryčių būstais, o tai yra puiki idėja tiems, kurie turi namus, kuriuose yra per daug kambarių.

Boulingas

Nors tai nėra pigiausia verslo idėja šiame sąraše, ji gali būti labai pelninga ir patikti įvairiausiems mažo miesto gyventojams. Sėkmingas boulingo takas gali tapti miesto socialinio gyvenimo centru. Be akivaizdaus boulingo pajamų srauto, maistas ir gėrimai taip pat gali padėti pritraukti daug pinigų. Taip pat už papildomas pajamas galima išnuomoti mažų miestelių boulingo takelius šventėms. Kaip ir visos įmonės, tiek didelės, tiek mažos, turėti savo boulingo takelio kokybišką verslo planą yra nepaprastai svarbu.

Maža alaus darykla

Pradėti mažą alaus daryklą nėra lengva, ypač tiems, kurie nemėgsta alkoholio. Realybė yra tokia, kad alaus daryklų nepakanka visiems pramonės poreikiams patenkinti. Be to, visa ši sumažėjusi paklausa reiškia, kad jums nereikės tiek jaudintis dėl rinkodaros, nes yra didelė tikimybė, kad klientai stovės prie jūsų durų. 

Masažo terapeutas

Vien todėl, kad visi žmonės anksčiau ar vėliau jaučia skausmą ir daug streso, verta atidaryti masažo terapeuto kabinetą. Jei esate žmogus, kuriam patinka dirbti rankomis ir sutikti naujų žmonių, tai gali būti puiki karjera ir pelninga verslo idėja mažam miesteliui. Tačiau masažo terapijai reikia daug mokymų, todėl tai nėra verslas, kurį galėsite atidaryti per ateinančias kelias savaites, nebent jau esate licencijuotas masažo terapeutas. Tačiau yra įvairių mokyklų ir programų, į kurias galite užsiregistruoti, kad gautumėte licenciją, o baigę mokymą, būdami masažo terapeutu, galite nustatyti savo valandas, dirbti kada ir kur jums patinka.

Tinkamos technologijos pasirinkimas naujai verslo idėjai

Nepriklausomai nuo verslo idėjos, kurią pasirinksite savo mažam miesteliui, tinkamas planavimas yra būtinas sėkmingam verslui. Kadangi buvimas smulkaus verslo savininku yra ir pagrindinis gyvenimo būdas, ir laiko įsipareigojimas, įsitikinkite, kad jūsų pasirinkimas yra toks, kokį matote duodant pelno ir džiaugsmo artimiausioje ateityje.