Verslo Idėjų Savaitgalis: Kaip Pristatyti Verslo Idėją?

Dirbate šiuolaikiškoje įmonėje, kuri rengia verslo idėjų pristatymo savaitgalius? O gal ruošiatės dalyvauti verslo idėjų pristatymo renginyje, kur potencialūs investuotojai klausysis idėjų pristatymų? Tokiu atveju tikriausiai patiriate nemažą įtampą ir stresą, nes savo idėjų pristatymas gali būti nervingas. Tačiau pasirinkę tinkamą požiūrį ir nusiraminę galite padaryti įtaką ir žymiai padidinti savo galimybes užtikrinti, kad potencialūs investuotojai susidomės jūsų verslo idėja. Taigi, pateikiame keletą vertingų patarimų, kaip efektyviai pristatyti savo verslo idėjas, kad jos taptų sėkmingomis.

Patarimai, kaip pristatyti verslo idėją:

  • Žinokite, kam pristatote:

Jei iš anksto sužinosite, kas yra tie asmenys, kuriems ruošiatės pristatyti verslo idėją, tai jums bus labai naudinga. Atlikite kai kurių pramonės šakų, kuriose jie dirba, ir prekių ženklų, su kuriais jie gali būti susiję, tyrimą. Dar geriau, jei galėsite iš anksto, dar prieš pristatydami savo verslo idėją, pasikalbėti su jais asmeniškai, nes tokiu atveju galėsite užmegzti vertingą ryšį. Be to, daugelis žmonių mano, kad yra naudinga žinoti, kokio tipo asmenybėms jie pristato savo verslo idėją. Pavyzdžiui, jei turite reikalų su kūrybingos asmenybės tipu, galėsite pritaikyti savo pristatymą taip, kad jis vaizdžiai iliustruotų jūsų idėją.

  • Laikykite tai paprasta:

Iš pirmo žvilgsnio verslo idėjos pristatymas gali pasirodyti kiek bauginantis, tačiau jei laikysite šį procesą paprastu, jis toks ir bus. Pasistenkite, kad pristatymas būtų glaustas ir tikslus, nes tokiu atveju galėsite išlaikyti klausytojų dėmesį ir sukurti didesnį poveikį savo idėjomis. Jei pastebėsite, kad judate link to, kad klausytojai ima nuobodžiauti, sustokite ir apibendrinkite. Verslo pasaulyje laikas paprastai yra brangi prekė, todėl geriausia išlikti susikaupusiam ir sumažinti pristatymo skaidrių skaičių, jei jas naudojate, iki minimumo.

  • Spręskite trūkumus:

Jei jūsų verslo idėjoje yra galimų trūkumų, turėtumėte jas spręsti atvirai ir parodyti, kad turite planą nenumatytiems atvejams. Parodydami potencialiems investuotojams, kad numatėte visus galimus trūkumus, parodysite, kad suplanavote kiekvieną jų sprendimo kelią, todėl būsite saugesnė investicijų perspektyva. Taip pat būkite pasirengę atsakyti į sunkiausią klausimą: kodėl? Nesvarbu, ar tai susiję su pasirinktomis patalpomis, įmonės pavadinimu ar logotipu, ar net pačiu produktu, būkite pasirengę pagrįsti savo sprendimus iki smulkmenų.

  • Žinokite visas verslo plano smulkmenas:

Jei verslo planą padėjo sudaryti buhalteris ar patarėjas, įsitikinkite, kad esate susipažinę su visais skaičiais ir atmintinai išmokote pagrindinius skaičius. Taip pat turėtumėte būti pakankamai pasiruošę atsakyti į visus klausimus, kuriuos gali užduoti potencialūs investuotojai. Užsirašykite šiuos skaičius, kaip apsaugos priemonę, jei esate pernelyg nervingas, kad prisimintumėte, bet nurodykite juos tik kaip paskutinę priemonę.

  • Tyrinėkite savo konkurentus:

Kad išvengtumėte galimų nesusipratimų, būtinai iš anksto ištirkite savo potencialius konkurentus. Šiais laikais retai kada pavyksta rasti visiškai originalią idėją, todėl skirkite laiko ir išnagrinėkite visas galimybes, kai kalbama apie verslą, kurio modelis yra panašus į jūsų. Jei pristatyme iškils panašaus produkto ar paslaugos tema, būsite ne tik pasiruošę ją aptarti, bet ir paversti ją savo nauda paaiškindami, kodėl jūsų verslo idėja turi pranašumą. Tokiu atveju jūsų užtikrintumas privers klientus pirkti jūsų paslaugas, o ne jūsų konkurentų.