Viskas, ką reikia žinoti apie vairo kolonėlių remontą

Vairo kolonėlės – itin svarbi transporto priemonės dalis, kuri atlieka labai atsakingą, automobilio valdymo paskirtį. Vairo kolonėlės pasirūpina, jog transporto priemonės ratai suktųsi vairo sukimosi kryptimi. Todėl sutrikusi vairo kolonėlių veikla yra tikrai labai didelis iššūkis kiekvienam transporto priemonės vairuotojui. Tačiau kas įtakoja vairo kolonėlių gedimą? Kokiais atvejais yra reikalingas neatidėliotinas vairo kolonėlių remontas? Ir ką reikėtų apie jį žinoti?

Vairo kolonėlių gedimo priežastys

Su  vairo kolonėlių gedimais tikrai gali susidurti kiekvienas, tiek senos, tiek itin šiuolaikiškos ir modernios transporto priemonės savininkas. Tačiau reguliariai atliekant transporto priemonės patikrą tikrai galima ženkliai sumažinti gedimų, susijusių su vairo kolonėlėmis, atsiradimo tikimybę.

Tiek hidraulinės, tiek elektrinės vairo kolonėlės yra padengtos specialiomis apsaugomis, kurios efektyviai saugo kolonėles nuo pačių įvairiausių aplinkos veiksnių. Jeigu apsauginės gumos įplyšta, į vairo kolonėlės mechanizmą nuolat patenka purvas, žvyras, druskos ar vanduo, kurie pažeidžia vairo kolonėlę. Įvykus šiems  nepageidaujamiems procesams vairo kolonėlė praranda savo funkcionalumą ir jai prireikia neatidėliotinų remonto darbų.

Požymiai įspėjantys apie vairo kolonėlių gedimus

Pažeistų vairo kolonėlių funkcionalumas dažniausiai blėsta palaipsniui. Tačiau pastebėjus tam tikrus neigiamus transporto priemonės pakitimus, tikrai galima įžvelgti vairo kolonėlės mechanizmo sutrikimą.

Vienas tokių – pernelyg lengvai arba itin sunkiai besisukantis vairas. Kitas požymis, kuris akivaizdžiai įspėja apie neigiamus vairo kolonėlių pokyčius – vairo sukimo metu atsiradę neaiškūs garsai. Taip pat apie vairo kolonėlių gedimus įspėja ir atsiradęs vairo mechanizmo klibėjimas arba vairo sukimo metu pasireiškiantis vairo trūkčiojimas.

Kaip atliekamas vairo kolonėlių remontas?

Vairo kolonėlių remontas yra ypatingo kruopštumo, specialios įrangos bei įgūdžių reikalaujantis procesas, kurį tinkamai gali atlikti tik puikiai šio darbo specifiką išmanantis autoserviso darbuotojas.

Remonto metu visiškai išardomas vairo kolonėlių mechanizmas. Tuomet atliekamas kruopštus detalių valymas, korozijos šalinimas ir tam tikrų vairo kolonėlių sudedamųjų dalių poliravimas. Nusidėvėjusios ar funkcionalumą praradusios vairo kolonėlių mechanizmo dalys ir pakeičiamos naujomis, aukštos kokybės dalimis ir priedais.

Remontuoti ar įsigyti naujas vairo kolonėles?

Sugedus vairo kolonėlių mechanizmui kiekvienas vairuotojas gali pasinaudoti profesionalia remonto paslauga arba tiesiog įsigyti visiškai naujas vairo kolonėles. Dauguma žmonių galvoja, jog naujos vairo kolonėlės yra saugesnis ir praktiškesnis sprendimas. Tačiau ši nuomonė tikrai ne visada yra teisinga. Įsigijus naują vairo kolonėlę vairuotojas negali įvertini jos būklės. Taip pat naujoms vairo kolonėlėms dažniausiai nėra suteikiamas ilgas garantinis laikotarpis, o ši aplinkybė tikrai yra labai didelis trūkumas, pakankamai didelę pinigų sumą investavusiam transporto priemonės savininkui.

Pasinaudojus profesionaliomis vairo kolonėlių remonto paslaugomis vairuotojas gali būti garantuotas, jog buvo pašalintos visos problemos, susijusios su konkrečiai jo transporto priemonės vairo kolonėlių gedimu. Profesionalias vairo kolonėlių remonto paslaugas teikiančios įmonės atliekant remonto darbus visada naudoja aukščiausios kokybės, visiškai naujas pakaitines dalis.

Todėl pasinaudojus remonto paslaugomis kiekvienas klientas gali džiaugtis nepriekaištinga vairo kolonėlių būkle. Taip pat vairo kolonėlių remontą atliekantys autoservisai visada suteikia ilgą, 1-2 metų garantiją. Todėl net ir susidūrus su pakartonais vairo kolonėlių gedimais, transporto priemonės savininkas nepatiria papildomų finansinių išlaidų.

Vairo kolonėlių remontas – saugi ir finansiškai palanki išeitis visiems vairuotojams, kurie susiduria su vienokio ar kitokio pobūdžio vairo kolonėlių gedimais. Profesionalias vairo kolonėlių remonto paslaugas teikiančios įmonės remonto darbus atlieka sklandžiai ir pakankamai greitai. O ilgas garantinis laikotarpis – pats akivaizdžiausias kokybiško ir kruopštaus darbo įrodymas.