Langų Apdailos Juosta – Kada Ji Reikalinga?

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl naudojamos langų apdailos juostos – estetiškas siūlių uždengimas ir galimybė juostas naudoti tiek viduje, tiek išorėje. Su langų apdailos juostomis galima profesionaliai ir itin kokybiškai atlikti angokraščių apdailą.

Langų montuotojai pastebi, kad šiuo metu langų apdailos juostos yra vienas dažniausių pasirinkimų, kuomet reikia tinkamai sutvarkyti langų apdailą. Kai yra montuojami nauji langai, tarp langų ir sienos lieka matomos kitos montavimo metu naudotos medžiagos (pavyzdžiui, sandarinimo putos), kurios turi būti paslėptos. Ir tai padeda atlikti profesionali angokraščių apdaila. Kitaip tariant, langų apdailos juosta sujungia skirtingas medžiagas ir padeda sukurti gražų galutinį rezultatą.

Paprastai angokraščiams apdailinti yra naudojamos lipnios apdailos juostos su minkštu krašteliu. Tokios apdailos juostos puikiai tinka ir tada, kai išmontuojami seni langai, o buvusi angokraščių apdaila pažeidžiama labai nestipriai ir tada, kai montuojami nauji langai visiškai naujame pastate.

Kaip naudoti langų apdailos juostą priklauso nuo jau sumontuotų konstrukcijų, nuo montavimo vietos ir daugybės kitų veiksnių. Atsižvelgiant į tai juostas galima klijuoti arba klijuoti ir dar papildomai sukniedyti. Lipnios langų apdailos juostos idealiai tinka tais atvejais, kai negalima kalti, pavyzdžiui, metalinių ar vinilinių langų apdailai. Tai taip pat gerai tinka ir netaisyklingos formos langams.

Geras estetinis vaizdas nėra esminė langų apdailos juostos paskirtis. Jeigu langų sujungimas su sienomis yra nekokybiškas, neabejotinai nukentės statinio sandarumas, montavimo medžiagų termoizoliacinės savybės. Kai sumažėja statinio sandarumas, patalpoje būti tampa nekomfortiška – nukrenta temperatūra, pradeda pelyti angokraščiai, o vėliau ir sienos.

Nekokybiškos sujungimo medžiagos yra mažiau atsparios ultravioletiniams saulės spinduliams, lietui, temperatūros pokyčiams ir kitoms oro sąlygoms. Tokiais atvejais teks permontuoti langus. Todėl, kad taip nenutiktų, geriausia iškart pasirinkti tinkamai – langų angokraščių apdailą atlikti naudojantis langų apdailos juostomis, kurios yra ilgaamžės, patvarios, itin atsparios bet kokioms oro sąlygoms, pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir patogumu naudoti.

Langų Apdailos Juosta = Komfortas Namuose

Langų apdailos juostos gali sumažinti energijos praradimą pro langus ar duris. Tereikia juostas naudoti laikantis instrukcijų. Jei vėjuotą dieną girdite švilpimą pro langus, jaučiate vėjo gūsius ar matote šviesą tarp lango ir sienos, neabejotinai iš patalpos išeina daug šilumos. Prastos kokybės medžiagos, neprofesionaliai sumontuoti langai ar prastas jų užsandarinimas neleidžia namuose ar bet kurios kitos paskirties patalpose jaustis komfortiškai.

Tokiais atvejais itin tinka langų apdailos juostos – priklijuojamos arba lipnios. Pastarąsias langų apdailos juostas itin paprasta ir lengva naudoti – jos labai lengvai pritaikomos. Jas paprasta priklijuoti. Pirmiausia, rekomenduojama lengvu ploviklio mišiniu nuvalyti paviršių, ant kurio bus klijuojamos apdailos juostos. Tada priklijuoti juostas ir jas prispausti, kad tvirčiau prisiklijuotų.